Jak najbardziej udanie urządzić mieszkanie? Które elementy powinny w nim być?

Zaaranżować niewielkie wnętrze tylko wydaje się proste. Aby było gustowne i efektowne trzeba nam elementarnej wiedzy, która pozwoli na to by mieszkanie było przytulnym miejscem do przeżywania miłych a nie drastycznych chwil.


lampka na biurko
Napisał: D@LY3D
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie najlepsze są ciężkie, spore wielkościowo rzeczy. Lecz tak samo jak każde wnętrze dobrze wygląda z dodatkiem czegoś niewielkiego oraz większego, dodatku elementu wysokiego i niskiego. Jeśli wszelkie przedmioty byłyby takiego samego rozmiaru to pokój byłby za bardzo zastawiony oraz sprawiałby wrażenie nieciekawego i ciasnego. Różnice w proporcjach są w stanie pomóc w stworzeniu ciekawego wnętrza. Dlatego właśnie świetnym pomysłem jest rozrysowanie na kartce własnej wizji, którą chcielibyśmy otrzymać.

Dla przykładu: pod klasycznym, prostokątnym stołem nie damy kwadratowego dywanu. Jeszcze jeden przykład: lampki nocne komponują się lepiej gdy są na innej wysokości aniżeli tylna rama łóżka. Podobnie lampki biurkowe (lampki biurkowe na apdmarket.pl) powinny być ustawione w ten sposób, aby nie rozpraszały zbytnio światła oraz żeby nie przeszkadzały innym osobom, jakie są w pomieszczeniu. Natomiast jeśli marzy nam się aby mieszkanie wydawało się wyższe bądź jeżeli chcielibyśmy uzyskać złudzenie obszerniejszego okna (oferta na: firany makarony na metry) powinniśmy założyć zasłony pod samym sufitem. Im mniejszy mamy wnętrze tym bardziej musimy zwracać uwagę na wzorzyste desenie by ich po prostu nie brać pod uwagę przy projektowaniu naszego wnętrza. Mniej w tym wypadku tym lepiej.


lampka biurowa
Napisał: Sebastian Włoszek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Identycznie jest jeśli chodzi o dodatki, bibeloty, pamiątki uzbierane z wycieczek czy jeśli mamy skłonność do gromadzenia wszelkiego rodzaju przedmiotów, które stylowo ze sobą mają mało wspólnego. Nie zasypujmy się niepotrzebnymi rzeczami. Wokół musi być ład jak i przestrzeń. Chcemy przebywać w dobrze urządzonym pomieszczeniu, relaksować się po długim dniu spędzonym na pracy i dlatego kieruj się powyższymi wskazówkami dla lepszego samopoczucia jak i spokoju wewnętrznego. To jak urządzimy nasze domostwo będzie miało wpływ na nasze samopoczucie oraz ogólne funkcjonowanie, musimy wiec postarać się, żeby było dobrze urządzone, jak najbardziej przystosowane do naszego stylu bycia.
19-09-13 07:37:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.