Wyroby z drewna są wyjątkowo solidne. Charakteryzują się wieloma rewelacyjnymi cechami. Warto je wybierać

Badając drewno pod względem wytrzymałości musimy przyznać, iż nie jest to z pewnością wspaniały materiał. Gdy będziemy porównywać je z metalami, kamieniem lub ceramiką, to zdamy sobie sprawę, że trwałość drewna w ogromnym stopniu zależy od warunków przechowywania.
link do polecanej strony
Napisał: Pierre-Selim
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedynie trwałość to zwyczajnie odporność na działanie sił degradacyjnych. W największym stopniu wpływa na nią wilgotność.

Pragniesz poczytać więcej na ten temat - zapewne przypadnie Ci do gustu bieżąca treść (https://www.metal-plast.pl/oferta/przemialy-i-regranulaty/), którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji kliknij w link.

Niedobre warunki magazynowania surowca czy wyrobów wpływają w sposób znaczący na degradację materiału. Najbardziej istotnymi czynnikami degradującymi drewno pozostają grzyby rozkładu szarego oraz białego, a takżeataki szkodników pierwotnych i wtórnych. Ogólnie trwałość ocenia się dzięki zmianom cech fizycznych i mechanicznych drewna. Na wytrzymałość drzewa w znacznej mierze wpływa wiek ścięcia drzewa. Im młodsze drzewo tym zupełnie większy udział drewna młodego. Jego gęstość jest niezwykle niska, z kolei sama trwałość znacznie gorsza.

Więcej artykułów

Jeżeli jesteś na etapie urządzania pokoiku dla własnego dziecka, bez wątpienia powinieneś obejrzeć różnorodne inspiracje, które można dzisiaj znaleźć w internecie.

meble dziecięce
Napisał: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli zaczniesz oglądać dostępne ofert, łatwo przekonasz się, że współcześnie rynek mebli dziecięcych jest gigantyczny. Meble dla dzieci występują w tak wielu różnorodnych wzorach i barwach, że zdecydowanie się na jedne meble jest naprawdę ciężkie.


Starsze drzewa posiadają całkowicie większy udział drewna doskonale ukształtowanego. Niedobrze jest również wytwarzać produkty z drewna drzew starych, które w świetnym stopniu zakończyły okres rębności. Starsze drzewa posiadają większą ilość drewna twardzielowego, które jest naturalnie zaimpregnowane. Drewno wzbogacone zostaje garbnikami, olejkami eterycznymi oraz naturalnymi gumami. Sama twardziel podczas wegetacji jest całkowicie oddzielana z procesów przewodzących. A to powoduje, że drzewo (zobacz witryny drewniane sosnowe) to ma w znaczniejszym stopniu niższą wilgotność niż drewno nietwardzielowe.

meble
Napisał: David Costa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki zastosowaniu tańszych tworzyw realne jest widoczne obniżenie cen skończonych wyrobów drewnianych. Razem z atrakcyjniejszą ceną spada jednak trwałość. Wyroby z drewna litego odznaczają się znaczniejszym czasem użytkowania, jednak są z pewnością droższe niż meble z tworzyw drewnopochodnych. Nie każdy musi posiadać jednak meble bardzo trwałe. Idealnym zamiennikiem jest sklejka (polecana strona www). Jest to powszechne tworzywo drewnopochodne. Wytwarza się je z fornirów, a pojedyncza warstwa tego typu tworzywa ma około jednego milimetra. Forniry przeznaczone do budowy sklejki pozyskuje się przez wykrawanie obwodowe. Bardziej efektowny efekt wizualny można jednakże osiągnąć poprzez skrawanie płaskie pryzmy.
19-12-15 07:31:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.