Taśmy LED-owe jako wyjątkowe rozwiązanie oświetleniowe

Taśmy LED to nadzwyczajne rozstrzygnięcie, by oświetlić pokój, gabinet, bądź też ogród. Charakterystycznymi cechami taśm LED są giętkość, oraz prostota montażu. Głównymi wartościami wyrobu jest pokaźna oszczędność energii elektrycznej, również mała temperatura w toku świecenia.
Pogięta taśma ledowa
Napisał: ricardo lafuente
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Taśma LED 5050 jest osiągalna w rozlicznych kolorach, również z rozmaitymi pułapami szczelności. Taśmy LED stają się w dzisiejszych czasach niemalże powszechnym rozwiązaniem użytkowanym w oświetleniu. Dzięki swym nieprzeciętnym własnościom jest możliwość je bez najmniejszego problemu użyć we wszelkich punktach, nawet tych najciaśniejszych, gdzie zastosowanie każdego pozostałego oświetlenia byłoby nierealne.

Z uwagi na swą giętkość idealnie nadają się do montażu w budynku, jak również w profesjonalnych aranżach świetlnych, gdy bardzo istotne jest utworzenie stosownej oprawy świetlnej. Przeznaczenie taśmy przekształca pomieszczenie, również kreuje w nim miły klimat i przyjemną atmosferę dla zamieszkujących w nim osób.

Wszystkie taśmy diodowe różnią się od siebie barwą światła, typem zastosowanych diod, odcieniem podstawy, oraz stanem ochrony na warunki pogodowe. Taśma LED RGB 5050 jest taśmą, która daje możność osiągnięcia odpowiedniego efektu kolorystycznego. Przez regulację napięcia, za pomocą regulatora, na każdym z 3 kanałów kolorystycznych RGB możemy pozyskać wynik mieszania się przewodów kolorystycznych.

Więcej artykułów

Dobór oświetlenia do sklepu, czy naprawdę źródło światła ma znaczenie?

Sposoby na wiosenne przesilenie
Napisał: Janpol
Na podstawie danych z: Janpol
Dopasowanie sprawdzonego oświetlenia do różnorodnych powierzchni odgrywa fundamentalne znaczenie nie tylko pod względem lepszego uwypuklenia „atmosfery” danego pomieszczenia, ale funkcjonuje jako istotny czynnik bezpośrednio przekładający się na potencjał na przykład sklepów spożywczych do zmaksymalizowania sprzedaży.


Dla wykonania rezultatu kolorystycznego taśmy LED RGB obok zasilacza muszą być podłączone do sterownika, jaki przez sterowanie napięciem jakiegokolwiek z kanałów RGB umożliwia pozyskanie spodziewanego rezultatu kolorystycznego.


LED
Napisał: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych aranżacji z użyciem taśmy LED zaliczyć można podświetlanie schodów, mebli kuchennych, gablotek i galerii sklepowych. Niezwykle często również stosowana jest do podwieszanych stropów. Elastyczność taśmy pozwala na podświetlanie arkad, oraz kreowania wymyślnych aranżacji świetlnych. Zastosowanie pasków LED zależy tylko od własnej fantazji. Taśma LED 5050 zasilana jest małym napięciem, wobec tego możemy zagospodarować je w punktach, gdzie ciężko o zasilanie 230V.
19-05-09 00:42:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.