Czy warto jest kupować zasłony do sypialni oraz jakie są ich minusy i plusy?

W ostatnich latach, gdy pojawiły się rolety, wielu Polaków odeszło od zasłon. Można przypuszczać, że niektórym z nich kojarzyły się z zacofaniem. Okazało się jednak, że rolety również mają wady. Przykładowo są montowane na stałe, co znacznie utrudnia w przyszłości ich zmianę. Może kupno zasłon jest nadal korzystnym rozwiązaniem?

Zasłony do sypialni posiadają wady i zalety, jak każdy wyrób. Celem niniejszego artykułu nie jest przekonanie do ich kupna.

Intrygują Cię opisane tutaj tematy? Jeżeli tak, to super - użyczamy również dla Ciebie bezpłatny dostęp (http://www.skleposwietlenie.pl/) do kolejnej witryny.

Po prostu chodzi o zidentyfikowanie ich walorów oraz kłopotów, jakie niosą. W pierwszej kolejności skupimy się na zaletach płynących z ich kupna.
zasłony
Napisał: Franc Gardiner
Na podstawie danych z: Franc Gardiner
Jeżeli zamierzamy zakupić zasłony do sypialni od alena-firany.pl/, to należy najpierw zastanowić się, dlaczego je chcemy. Jeżeli chodzi nam jedynie o funkcję wizualną, to należy nabyć zasłony zwiewne i lekkie, które się do tego idealnie nadają. Jeśli zleży nam na tym, by ocieplały mieszkanie albo chroniły przed słońcem, to trzeba zakupić zasłony grube. Dużą zaletą zasłon jest to, że można je łatwo dostosować do własnych potrzeb. Ich funkcjonalność jest niezastąpiona, a łatwość zmiany na inne jest także dużym ich walorem. Co jest nierealne w przypadku rolet. Ich styl także można dobrać którykolwiek. Na rynku są dostępne modele zarazem innowacyjne, jak i klasyczne. Jeśli chcemy zakupić zasłony do pokoju dziecięcego z alena-firany.pl/, to należałoby się postarać o kolorowe wzorki z motywami z bajki.


zasłony
Napisał: Dekoria
Na podstawie danych z: Dekoria
Niestety zasłony posiadają także pewne minusy. Otóż należy o nie bez wytchnienia dbać: prasować i prać. Następną wadą jest to, że bez problemu przyswajają zapachy. W domu osoby palącej wyroby tytoniowe w dość krótkim czasie mogą przesiąknąć ich wonią. Ponadto jeżeli w mieszkaniu są zwierzęta: psy czy koty, to zasłony mogą być niesłychanie łatwo unicestwione.

Szczególnie jeśli są zwiewne i lekkie. Nie mówiąc o tym, gdy malutkie dziecko mieszka pod jednym dachem. Wtedy nie tylko mogą zostać zniszczone, lecz także mogą stanowić niebezpieczeństwo dla malca. Istnieje albowiem niebezpieczeństwo, że dziecko bawiąc się zasłonami ściągnie je razem z karniszem. A wówczas skutki mogą być opłakane. Warto więc dobrze przemyśleć ich zakup, aby być w pełni zadowolonym Alena Firany.
19-05-21 07:26:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.