Deski podłogowe jako świetny izolator cieplny i akustyczny

Wybierając typ podłogi, jaka ma być w pomieszczeniach należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale i ergonomiczność danego rozwiązania. Wykończenie podłogi to pokaźny wydatek, toteż powinno się dokonać właściwego wyboru.


blaty
Napisał: PIXERS


Położenie posadzki z drewna to dość wartościowa inwestycja. Poniesiony wydatek opłaci się, bowiem taka podłoga (sprawdź dekorianhome podłogi winylowe) przetrwa kilka generacji. Należy tylko dbać o nią na co dzień i regularnie odnawiać co parę lat. Dobrze konserwowaną podłogę drewnianą jest niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Deski podłogowe Wrocław to doskonały izolator termiczny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, czy paneli dają one odczucie przytulności i ciepła, dlatego bez przeszkód można chodzić po nich na boso.


Jest wiele typów desek na podłogę. Do wnętrz mniej używanych nadaje się każdy rodzaj drewna. Ze względu na nieduże nasilenie ruchu możemy wybrać bardziej miękkie gatunki jak brzoza, sosna, bądź olcha. Jeżeli decydujemy się na podłogę drewnianą do przedpokoju, bądź holu, to najważniejszą cechą musi być twardość. To ona przesądza o wytrzymałości i oddziałuje na powierzchowność podłogi po latach eksploatacji.


Deska trójwarstwowa jest trwała i nie rozchodzi się, można więc bez kłopotu stosować ją we wnętrzach o zmiennej wilgotności i temperaturze.


Więcej artykułów

Czy istnieją jakieś zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru mebli do łazienki? Jakie meble wybrać?

umywalka z szafką
Napisał: thisisbossi
Aranżacja łazienki to sporo czynności, które trzeba wykonać oraz wyborów, jakie musimy podjąć. Otrzymany efekt powinien być nie jedynie estetyczny, lecz też przestrzeń ta powinna być wygodna. Dużą rolę odgrywają tutaj meble łazienkowe. Jak dokonać wyboru?


Struktura tej deski złożona z naprzemiennie ułożonych włókien i podstawy powoduje, że podłoga nie rozsycha się, nie ma więc groźby pojawienia się przerw między deskami. Poza tym, deska 3W doskonale sprawdza się przy ocieplaniu podłogowym, co również daje jej przewagę nad litym drewnem.


Podłoga z drewna jest synonimem piękna, wytworności i dobrego smaku.
20-03-18 07:34:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.