Jaka podłoga będzie najodpowiedniejsza do Twojego salonu?

Mnóstwo rodzin stoi na progu ważnej decyzji - dobór podłogi do salonu. Panele podłogowe, drewniany parkiet, a może płytki ceramiczne?


Odpowiednio dobrany materiał na posadzkę w pokoju dziennym zapewnia wiele lat zadowolenia.


Zła decyzja natomiast może odbijać się przysłowiową czkawką przez długi czas. Najczęściej wybieranym podejściem, jeśli idzie o podłogę w salonie, ale nie tylko, będą panele podłogowe. Naczelnym składnikiem decydującym o takim wyborze jest głównie cena. Na rynku osiągalne są panele w cenie nawet 16,90zł za jeden metr kwadratowy - tutaj. Przeważnie jest to deska warstwowa. Średniej klasy panele kosztują od 20 do 30 zł, natomiast najbardziej ekskluzywne marki takie oscylują w granicy 100 zł za metr . Istotne w przypadku podłogowych paneli jest także to, że ich montaż jest dziecinnie bezproblemowy, co zdecydowanie redukuje koszta. Większa część ludzi stawiających na panele - więcej w serwisie - robi to dokładnie z tego powodu - aby zaoszczędzić na montażu. W wypadku innych podejść, tj. choćby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w pokoju dziennym trzeba czasami bardzo słono uiścić. (na stronie www) nie wygenerują podobnych kosztów jeżeli postawimy na samodzielny montaż. Jeśli jednakże zamyślamy skorzystać z usług fachowca, będzie trzeba ponieść większe wydatki - patrz.


jasny salon


Urządzenia
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Deska lita, czyli kosztowna ekskluzywność. Wiele osób uważa, że dopiero mając w domku parkiet możesz mówić o drewnianej posadzce - to nieprawda.


Więcej artykułów

W jaki sposób dobrać wentylator do łazienki?

rolety
Napisał: Franc Gardiner
Na podstawie danych z: Franc Gardiner
W czasie urządzania toalety nie możesz zapomnieć o niesłychanie ważnej materii, jaką jest wentylacja owego wnętrza.


instalacja łazienkowego wentylatora będzie skutecznym rozwiązaniem problemu z zbytnią wilgotnością, parą wodną i z nieświeżym powietrzem w toalecie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.