Wszechobecne wykorzystywanie urządzeń do usuwania wilgoci w wielu dziedzinach produkcyjnych oraz gospodarstwie domowym.

Osuszacze powietrza są nieodzownym urządzeniem wszędzie tam, gdzie występuje ponadnormatywna wilgoć, której w żaden sposób nie można szybko zlikwidować. Dlatego też, aparat do osuszania powinien pojawić się w hurtowniach, w których składowane są surowce nieodporne na wilgoć a poziom wilgotności musi być kontrolowany np. w bibliotekach, archiwach, w piwnicach i pralniach, stacjach uzdatniania wody, masarniach.
Przemysłowe osuszanie powietrza
Napisał: andrum99
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Osuszacze powietrza mają jedną, podstawową rolę – wyrzucić w ekspresowym czasie całkowity zbytek wilgoci z danego pomieszczenia. Jest niezastąpiony na terenach popowodziowych, a także wokół budowy domu, np. do szybszego osuszania stawianych ścian. Istnieje parę typów osuszaczy, wśród których wymienia się osuszacze powietrza(zobacz instalacje sanitarne wrocław wykonawstwo) gospodarcze, półprofesjonalne, specjalistyczne i stosowane w przemyśle.

Kategoryzacja ta powstała w oparciu o miejsce przeznaczenia osuszacza powietrza. Osuszacze powietrza używane w gospodarstwach domowych usuwają skutecznie zawilgocenie z niewielkich powierzchni, równocześnie przeciwdziałając gromadzeniu pleśni i rozmnażaniu się bakterii. Jeśli osuszacz powietrza wyposażony jest w aktywny filtr, usuwa brzydkie zapachy.

Więcej artykułów

Znajdź najlepsze łóżko do twojej sypialni

sypialnia
Napisał: Calvado.pl
Na podstawie danych z: Dekoria.pl
Łóżko jest zdecydowanie jednym z najistotniejszych elementów w każdym domu. Musi być komfortowe i stosownie dobrane, gdyż tylko tym sposobem będzie gwarantowało zdrowy sen, który daje energię na resztę dnia.


Domowe osuszacze powietrza używa się w mieszkaniach, miejscach garażowych, spiżarniach, łazienkach, suszarniach i wypożyczalniach książek. Osuszacze powietrza spełniają istotną rolę w branży spożywczej. Energicznie rozkręcająca się dziedzina stawia coraz wyższe wymogi w stosunku do technologii.

W czasie procesu produkcyjnego, pakowania, przesypywania czy sortowania materiałów sypkich np. proszków, granulatów, przypraw, cukru i tego typu towarów nieodpornych na działanie wilgoci, bardzo istotne są określone warunki powietrza w pomieszczeniu, w którym przeprowadza się owe czynności.


termometr
Napisał: Forecaster
Na podstawie danych z: Forecaster
Osuszacze basenowe, stosowane są we wszystkich krytych basenach, tam gdzie potrzebna jest weryfikacja wilgotności w pomieszczeniach, aby zapobiec korozji i utrzymać właściwy stan techniczny urządzeń dla korzystających. Zastosowanie osuszaczy powietrza w halach sportowych oraz klubach fitness pozwala na kontrolę wilgotności oraz stworzenie zdrowych warunków niezbędnych do ćwiczeń.
20-03-21 07:37:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.