Dopasowanie oświetlenia do wymogów

Każde pomieszczenie wymaga dopasowanego światła. W pracy przebywamy sporo godzin, a dobre oświetlenie stanowiska gwarantuje wyższą wydajność. Każdy pracodawca powinien zapewnić odpowiednie oświetlenie biura w taki sposób, aby spełniony był zakres wymaganego natężenia oświetlenia, oraz istotne wymogi każdego pracownika.


Prawidłowo zaplanowane oświetlenie biurowe powinno uwzględniać przymioty energetyczne związane z optymalnym spożytkowaniem światła dziennego.
lampka nocna
Napisał: Henry Söderlund
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wybór oświetlenia to nie jedynie dostosowanie nasilenia światła, jednak pozyskanie stosownej jakości światła przy zastosowaniu podejść energooszczędnych. Zgodnie z przepisami konieczne jest zapewnienie wymaganego nasilenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Nieakceptowalne są również zbyt duże różności luminancji w bliższym i dalszym otoczeniu powierzchni pracy. Ważne jest, by prócz stosownego rozplanowania, zwrócić uwagę na użycie właściwej jakości źródeł oświetlenia. W przypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek linearnych.


Wybieramy meble łazienkowe
Napisał: Antado
Na podstawie danych z: Antado


Porządnie dobrane światło to także znaczące oszczędności. Wybierając świetlówki powinno się więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Skutecznie oświetlone biura i gabinety, również lepszy poziom skupienia i skuteczności pracujących to jedynie poniektóre walory, jakie wypływają z wdrożenia współczesnych źródeł światła.
Zakup, lub wymiana światła na takie, które charakteryzuje się wysoką jakością spowoduje, że pracownicy nie będą uskarżali się na przemęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie ograniczą koszty rachunków za energię elektryczną.
18-01-18 10:25:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.