Ogrzewanie w domu jest w stanie niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jak z tym walczyć? Okazuje się, iż jest na to metoda

Nawilżanie powietrza jest obowiązkowe zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym, jak ogrzewanie powoduje, iż powietrze w domu staje się wyjątkowo suche. Niektórzy błyskawicznie dostrzegają zmianę, bo mogą pojawić się kłopoty z oddychaniem lub brakiem koncentracji, inni dopiero po czasie, a wtedy najbardziej dostrzegalne objawy to wysuszone włosy czy kłopoty z cerą. Niestety, ogrzewanie nie jest obojętne dla zdrowia.
Nawilżacz
Napisał: Joseph Brent
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Całe szczęście istnieje na to metoda - nawilżacz powietrza - www.airnaturel.pl. Ale jaki wybrać? Jednymi z nich są nawilżacze na kaloryfer. Innymi słowy – nawilżacze nieelektryczne. Ich budowa i działanie jest proste. To po prostu ceramiczne albo stalowe pojemniki, jakie służą do zawieszania na kaloryfer. Ciepło z grzejnika powoduje, iż woda w nich zawarta paruje, a to sprawia, że delikatnie nawilża powietrze. Inny|, bardziej zaawansowany rodzaj, to nawilżacz parowy. Takie rodzaje wytwarzają ciepłą mgiełkę. Ich metoda funkcjonowania jest prosta i przypomina zasadę działania nawilżaczy tradycyjnych. Woda znajdująca się w zbiorniku jest podgrzewana. Powietrze - aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacji - z zewnątrz, jakie napływa do nawilżacza, ulega wymieszaniu z cząsteczkami zimnej wody. Tak wytworzona mgiełka jest wyrzucana przez urządzenie do pomieszczenia. Taka para odznacza się sterylnością (podgrzewanie niszczy bakterie), niewidoczna i łagodnie podnosi temperaturę w pomieszczeniu.

Następny typ to nawilżacze ewaporacyjne. Tworzą zimną mgiełkę. Istotne jest, iż zamiast podgrzewacza posiadają bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu do urządzenia wody i włączeniu go, zasysane powietrze jest nawilżane oraz wyrzucane na zewnątrz za pomocą wentylatora. W ten sposób powstaje niewidoczna, chłodna mgiełka.


Więcej artykułów

W jaki wariant uniknąć niepożądanych problemów z oddychaniem w pomieszczeniu z suchym powietrzem?

prysznic
Napisał: Marco Hamersma
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Okres grzewczy to dla Twojego organizmu okres niezwykle nieludzki. W związku z suchym powietrzem w pomieszczeniach posiadamy kłopoty z oddychaniem, a i Twoja skóra nie ma wtedy łatwego życia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.