Ogrzewanie w domu jest w stanie niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jak z tym walczyć? Okazuje się, iż jest na to metoda

Nawilżanie powietrza jest obowiązkowe zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym, jak ogrzewanie powoduje, iż powietrze w domu staje się wyjątkowo suche. Niektórzy błyskawicznie dostrzegają zmianę, bo mogą pojawić się kłopoty z oddychaniem lub brakiem koncentracji, inni dopiero po czasie, a wtedy najbardziej dostrzegalne objawy to wysuszone włosy czy kłopoty z cerą. Niestety, ogrzewanie nie jest obojętne dla zdrowia.

Nawilżacz
Napisał: Joseph Brent
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Całe szczęście istnieje na to metoda - nawilżacz powietrza - . Ale jaki wybrać? Jednymi z nich są nawilżacze na kaloryfer. Innymi słowy – nawilżacze nieelektryczne. Ich budowa i działanie jest proste. To po prostu ceramiczne albo stalowe pojemniki, jakie służą do zawieszania na kaloryfer. Ciepło z grzejnika powoduje, iż woda w nich zawarta paruje, a to sprawia, że delikatnie nawilża powietrze - https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-fujitsu/klimatyzatory-nascienne-fujitsu -. Inny|, bardziej zaawansowany rodzaj, to nawilżacz parowy. Takie rodzaje wytwarzają ciepłą mgiełkę. Ich metoda funkcjonowania jest prosta i przypomina zasadę działania nawilżaczy tradycyjnych. Woda znajdująca się w zbiorniku jest podgrzewana. Powietrze - aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacji - z zewnątrz, jakie napływa do nawilżacza, ulega wymieszaniu z cząsteczkami zimnej wody. Tak wytworzona mgiełka jest wyrzucana przez urządzenie do pomieszczenia. Taka para odznacza się sterylnością (podgrzewanie niszczy bakterie), niewidoczna i łagodnie podnosi temperaturę w pomieszczeniu.

Następny typ to nawilżacze ewaporacyjne. Tworzą zimną mgiełkę. Istotne jest, iż zamiast podgrzewacza posiadają bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu do urządzenia wody i włączeniu go, zasysane powietrze jest nawilżane oraz wyrzucane na zewnątrz za pomocą wentylatora. W ten sposób powstaje niewidoczna, chłodna mgiełka.

ultradźwiękowy nawilżacz powietrza
Napisał: Karl Baron
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ostatni typ, najbardziej nowoczesny to nawilżacz ultradźwiękowy. Ultradźwięki to po prostu fale dźwiękowe o dosyć wysokiej częstotliwości. Te drgania są niesłyszalne dla ucha człowieka, mogą je usłyszeć natomiast niektóre zwierzęta domowe – psy, koty czy szczury. W nawilżaczach, ultradźwięki wykorzystuje się do rozbijania cząsteczek wody oraz tworzenia mgiełki. Wydalana przez wentylator na zewnątrz mgiełka, w zależności od rodzaju, może być chłodna lub ciepła. Tego typu rozwiązanie jest zastosowane w większości modeli. W odróżnieniu od mgiełki tworzonej przez nawilżacze parowe, jest przeważnie dostrzegana (gdyż krople są dość spore). Większość nawilżaczy ultradźwiękowych ma wbudowany higrometr, który umożliwia na kontrolę stanu nawilżenia. To który nawilżacz powietrza wybierzemy jest zależne od naszych preferencji, mimo to warto kupić taki sprzęt.
18-06-21 18:19:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.