Zakup mebli dla młodzieży i dzieci czyli parę istotnych wskazówek o tym, jak wybrać ten element wyposażenia.

Urządzając pokój dla świeżo narodzonego niemowlaka należy przede wszystkim pamiętać o tym, że będzie to tylko stan chwilowy. Dzieci rosną bardzo szybko, a jednocześnie cały czas potrzebują mebli dopasowanych do możliwości i wzrostu. Dlatego też jeżeli ktoś będzie myślał, że meblowaniem pokoju dla dziecka można się będzie zająć jedynie raz, to trochę się myli. W pierwszych kilku latach życia dziecku będzie przede wszystkim potrzebne wygodne łóżeczko ze szczebelkami.


pokój dziecięcy
Napisał: Phil Manker
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wprawdzie jest sporo rodziców, którzy zabierają niemowlaka do swojego łóżka, jednak nie jest to polecane rozwiązanie. Oprócz łóżeczka przyda się również spora komoda, w której można będzie przechowywać wszystkie niezbędne ubranka i akcesoria. Jeśli chodzi u ubranka nie ma większego problemu, bo nie są one duże i w zupełności starczy na nie nieduża szafka. Taki stan będzie trwał do wieku około trzech lat, potem niezbędna będzie spora zmiana dziecięcego wyposażenia, przede wszystkim oznaczająca wymianę wszystkich mebli. Jeżeli ktoś nie chce zmieniać jeszcze raz jeszcze zmieniać całego wyposażenia, to w tym momencie może pomyśleć o kupnie przede wszystkim pełnowymiarowego łóżka. Wówczas w zasadzie powinno wystarczyć do dorosłości, o ile rzecz jasna materac się nie zużyje i nie będzie trzeba go zmieniać. Za to pozostałe meble (sprawdź to koniecznie) warto jednak dopasować do wieku mieszkańca pokoju. Zakup dorosłego kompletu szafek i szaf sprawi, że trzylatkowi będzie się z nich trudno korzystało, bo zwyczajnie mogą być dla niego zbyt duże.


oryginalne meble
Napisał: Peter Alfred Hess
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup niewielkiego kompletu dziecięcych mebli, a jeżeli ich właściciel podrośnie, wymienienie na większy. Szczególnie że nastolatki są już być w dużej części samodzielne i decydować osobiście o tym, co chcą mieć, to i meble dla młodzieży ustawione w ich pokoju również będą chciały same wybrać. Wiele obecnie sprzedawanych kompletów posiada budowę modułową, więc po pierwsze ich aranżacyjne możliwości są naprawdę duże, a poza tym w razie konieczności łatwo można coś do nich dokupić.

Pewnie masz ochotę przejrzeć komentarz spod linku (https://www.chesterfield-meble.com.pl/sofy-bez-funkcji-spania,g16.html)? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę napisać nam swą ocenę.

/J]
18-11-18 07:32:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.