Parę przydatnych porad i wskazówek przy projektowaniu i meblowaniu łazienki w swoim domu.

Łazienki przede wszystkim się kojarzą z wannami i umywalkami, ale tak naprawdę nie należy zapominać także o roli mebli w tym miejscu. W większości łazienek nie ma ich wiele, ale są za to niezwykle przydatne, bo przecież w nich trzyma się wszystkie potrzebne drobiazgi.
szafki łazienkowe
Na podstawie danych z: http://www.topeshop.pl/
Przy pewnej wyobraźni i poszukaniu inspiracji nawet łazienkę da się zaprojektować elegancko i stylowo, właśnie przy pomocy odpowiednich mebli. Bez względu na fakt, w jakiej stylistyce będzie się chciało umeblować łazienkowe wnętrze, to najistotniejsze powinno w nim być standardowe wyposażenie, to znaczy prysznic albo wanna, umywalka oraz WC. To te sprzęty muszą zagwarantować swobodę użytkowania, a meble mają stanowić jedynie ich uzupełnienie. Po ustawieniu całości będzie się wiedzieć, jak dużo miejsca zostanie, i wtedy można się dopiero wziąć za jego wypełnianie półkami i szafkami. Tu należy mieć na uwadze jedną istotną rzecz, to znaczy meble nie mogą zajmować za dużo miejsca, szczególnie jeśli łazienka nie będzie miała dużych wymiarów, powinno się pamiętać o tym, żeby zapewnić odpowiednią przestrzeń wokół umywalki czy toalety.

Jednymi z najczęściej używanych rodzajów mebli w łazienkach są szafki wiszące. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują miejsca na posadzce, a przy tym wykorzystywane są ściany, jakie zwyczajnie stałyby niezagospodarowane. Niekiedy można także zobaczyć szafki umywalkowej, można włożyć do nich kilka potrzebnych drobiazgów, a poza tym doskonale maskują całą armaturę pod umywalką. Wybierając meble do tego pomieszczenia pamiętać należy o tym, że jest w nim dużo większa wilgotność niż w innych domowych pomieszczeniach.


Więcej artykułów

W jaki sposób wykończyć dom? Kilka ciekawych idei

willa
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Proponowane dzisiaj na rynku szanse nieustannego poprawiania estetyki tak w naszych domach, jak i w mieszkaniach spotykają się ze znaczną aprobatą. Szukanie inspiracji i wyjątkowych unowocześnień i ulepszeń, aby aranżacja wnętrz wywierała wrażenie. Najistotniejsze jest to, by nam, jako urządzającym, wszystko odpowiadało i pasowała nam estetyka naszego miejsca na Ziemi. Szerokie możliwości wyboru umożliwiają ogromną swobodę.


Dlatego też trzeba sprawdzić, czy znalezione szafki łazienkowe (sprawdź koniecznie: trwałe szafki łazienkowe) są należycie zabezpieczone przed wilgocią. Jeżeli są one zrobione z drewna lub płyt meblowych, to bardzo dobrym pomysłem będzie pomalowanie ich specjalną farbą, warto również sprawdzić, czy zawiasy są zabezpieczone przed rdzą. Można też zdecydować się na meble zrobione z innych materiałów, takich jak metal czy szkło, one są dużo bardziej odporne na wilgoć niż zwykłe drewno.
18-02-02 10:20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.