Jak w dobrym stylu urządzić nowoczesną kuchnię?

To, jaki wygląd będzie miała nasza kuchnia zależy od wielu czynników. Większość ludzi próbuje zachowywać spójność kuchni z pozostałymi pomieszczeniami, dzięki czemu cały dom ma podobny ccharakter. W większości przypadków kierujemy się osobistymi upodobaniami, coraz częściej jednak decyzja o wyglądzie kuchni podyktowana jest także względami praktycznymi. Kuchnia w stylu tradycyjnym tak naprawdę zawsze będzie modna. Nie możemy tego powiedzieć o wnętrzu nowoczesnym, gdzie zastosowane formy względnie szybko zastępowane są przez jeszcze bardziej nowoczesne.


kuchnia
Napisał: Bad Kleinkirchheim
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W nowoczesnym wnętrzu dominują również nowoczesne ekwipunki, i to nie jedynie pod względem przeznaczeń i możliwości, w jakie zostały wyposażone, ale także pod względem wyglądu. Większość sprzętów AGD we współczesnym wydaniu jest zabudowana. Wszystko należycie pochowane, estetycznie wbudowane w ciąg mebli.

Jeśli przeglądasz ten artykuł to oznacza, że prezentowana problematyka Cię zainteresowała - pod tym linkiem znajdziesz podobne, równie interesujące informacje.

AGD zazwyczaj ma odcień stali, aczkolwiek do łask powracają też białe meble. Dla odważnych fabrykanci oferują też sprzęty w odmiennych, bardziej niebanalnych kolorach (pomarańcz czy czarny). Kuchnia nowoczesna jest ogromnie uporządkowana, każdy drobiazg ma w niej własne, z góry ustalone miejsce. Kuchnię taką charakteryzuje przede wszystkim prostota i ergonomiczność.

Kuchnia w stylu tradycyjnym z kolei bywa odwrotnością kuchni w stylu nowoczesnym, chociaż nie we wszystkich aspektach. Meble na ogół są trwałe, stworzone ze świetnej jakości tworzyw, nierzadko drogich gatunków drewna. Szafki do kuchni posiadają zwykle przody frezowane czy rzeźbione, stoły kuchenne mają blaty z drewna ewentualnie kamienne. Kuchnia w tym stylu nie lubi nietypowych i ryzykanckich kombinacji, woli bardziej stonowane kolory, kojarzące się z zabudowa meblowa klasycznych kuchni jest naturalna, wyłącznie polakierowana, chociaż można spotkać również meble w kolorach pastelowych. Więcej wskazówek jeśli chodzi o meble - ).


kuchnia
Napisał: anhhang
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Charakterystyczne są oszklone witryny w szafkach, przede wszystkim tych wiszących, lecz bywają one również stosowane w stojących kredensach. AGD w tego rodzaju kuchniach także musi być klasyczne – lecz jedynie w zewnętrznym designie, pozwalającym dopasować go do stylu całego pomieszczenia. Oferta producentów AGD pełna jest tego rodzaju modeli, które na zewnątrz przypominają urządzenia z czasów naszych babuń, zaś w środku naszpikowane zostały technologicznymi nowościami. Wszystkim internautom, szukającym informacji o wyborze mebli polecamy stronę i zachęcamy do przeczytania tekstów.
19-02-09 07:40:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.