Przykładowe porady i wskazówki w temacie tego, jak prawidłowo umeblować i wyposażyć pokoik dziecięcy.

Pojawienie się nowego członka rodziny, w szczególności pierwszego wywraca do góry nogami życie małżonków. Kończy się okres swobody i beztroski, a zaczynają niezliczone obowiązki, i to w pierwszych latach życia od rana do wieczora. No i oczywiście pamiętać również trzeba o kosztach, już przed narodzinami do kupienia będzie mnóstwo małych i dużych przedmiotów, a wraz z kolejnymi latami ich ilość na pewno nie będzie maleć.

łóżko w pokoju dziecka
Napisał: Bonsoni.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W pierwszym okresie po narodzinach i tak przeważnie niemowlak będzie przebywał z rodzicami, ponieważ musi być często karmiony, jednak wraz z upływającymi miesiącami jego samodzielność będzie rosła, więc bez żadnego problemu można pomyśleć o jakimś pokoiku dla niego. Dla dorosłych będzie to duża możliwość na odetchnięcie od ciągłego opiekowania się, a i zapewne dziecko w pewnej chwili będzie doceniało, że ma swoje własne miejsce. Rzecz jasna należy tu pamiętać o jednym ważnym aspekcie, a mianowicie bezpieczeństwie, dlatego też pokoik dziecięcy urządzony być powinien nie tylko wygodnie, ale też w taki sposób, aby dziecku nic się nie stało - na tej stronie. Podstawową rolę będą tu spełniać właściwie dopasowane do dziecięcych możliwości meble. Wykonane powinny być w taki sposób, aby nie było ostrych rogów lub krawędzi, a jeżeli nie będzie to możliwe, to będzie można kupić specjalne silikonowe albo gumowe ochraniacze, oferowane w dużej ilości sklepów. Warto także przypilnować tego, aby dziecięce łóżeczko również spełniało pewne standardy.


Więcej artykułów

Najpiękniejszy dekoracja pokoju dla niemowlaka - sprawdź!

Niemowlę
Napisał: Trevor Leyenhorst
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Urodziny bobaska to zazwyczaj długo i niecierpliwie wyczekanym momentem. Aranżacja pokoju dla niemowląt powinniśmy dostosować do potrzeb malucha jak i jego rodziców.

niemowlak
Napisał: Quinn Dombrowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przez pierwsze kilka lat bardzo dobrze sprawdzają się łóżeczka ze szczebelkami, powinny być one wyciągane, aby uchronić niemowlaka przed ryzykiem dokonywania niebezpiecznych wędrówek przez boczne ścianki. Ważną rolę jeśli będzie chodzić o zdrowy rozwój odgrywają materace dla dzieci (sprawdź produkty na powinny być wykonane z odpowiednio twardego materiału, żeby nie powodować skrzywień kręgosłupa. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są krzesełka i stoliki z plastiku. Są one wykonane w taki sposób, że maluch na pewno nie zrobi sobie nimi krzywdy, a jednocześnie będzie mógł przy czymś bawić się, siedzieć i spożywać posiłki.
18-07-11 17:17:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.