Akcja – sprzątanie!

Porządek w mieszkaniu to problem większości gosposi. Prostszą sprawą jest przypadek, kiedy mieszkamy w pojedynkę (jak ja), gorzej, jeśli z nami mieszkają dzieci i jakiś przystojny mężczyzna. Ale i taką sytuację da się opanować. Dziś opisujemy kilka rad o zagadnieniu: jak dbać o porządek w domu.


mycie okien
Napisał: jessica mullen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bardzo nie lubię nieporządku w domu. No i niestety – muszę przyznać – duża ze mnie bałaganiara. Najbardziej w trakcie, kiedy jestem w tzw. trybie pracy, a pracuje w domu, potrafię nie zauważać w jakim stanie jest moje lokum. A później, w momencie, kiedy ukończę ważne zlecenie, napiszę fakturę i rozejrzę się wokół siebie… boli mnie głowa! Stół to skład brudnych kubków, na parapecie walają się przeróżne papiery, a w łazience jest dużo ciuchów do prania. Po załamaniu rąk biorę się do pracy, zastanawiając się co by było gdybym miała rodzinę.

Niegdyś szukając motywacji i sposobów na zachowanie ładu w domu odnalazłam ciekawy tekst z zasadami, których należy się trzymać. Podrzucam wam link do całości: jak dbać o porządek w domu, a sama napiszę o tych pomysłach, które zastosowałam. Najpierw – zlikwidowałam drobiazgi i zbędnych ozdobników w mieszkaniu.


Posiadam trzy donice z kwiatkami i ramki z fotkami bliskich – wystarczy. Kolejna opcja: codziennie staram się sprzątnąć np. jedną szafkę z ciuchami. Po trzecie – mam dużo pojemników i koszyczków na drobiazgi – jeden na gumki do włosów, inny na naszyjniki, jeden na wszystkie biurowe gadżety. Jak coś mi się pałęta pod ręką, po prostu wrzucam do jednego z nich. Ostatnia dla mnie najważniejsze zasada – wyznaczyłam sobie dni na różne prace, np. sobota – odkurzanie i mycie podłogi, poniedziałek – ścieranie kurzy. Możecie nie wierzyć, ale to działa!
19-03-30 03:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.