Oświetlenie domowe - modne lampy

Oświetlenie w mieszkaniu jest co najmniej tak samo ważne jak meble. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie raczej mieszkania bez światła. Dlatego właśnie na zakup różnego typu lamp do domu przeznaczamy niezwykle dużo czasu. Warto w związku z tym wiedzieć, jakie są obowiązujące trendy w oświetleniu.

Co jest popularne

jadalnia   slider
Napisał: Dekoral
Na podstawie danych z: http://echopr.pl/PRASA/zielone_wzgorze.jpg
W Polsce ciągle najczęściej wybieranym rozwiązaniem są lampy sufitowe (idź tutaj: ). Zazwyczaj do każdego pokoju kupujemy jeden główny żyrandol i ewentualnie czasem dodatkowe źródła światła. Należy jednakże przyjrzeć się bliżej odmiennym rodzajom świateł. Szczególnie w nowocześnie urządzonych wnętrzach można zrezygnować z jednego głównego źródła światła na rzecz na przykład kilku ustawionych w rogach pokoju lamp oświetlających konkretne części pomieszczenia. Możemy skusić się także na kilka czy kilkanaście światełek halogenowych rozmieszczonych na całej powierzchni sufitu. Wszystko zależy wyłącznie od rodzaju pomieszczenia.

Do sypialni - ciepłe światło

Więcej artykułów

Wymogi klientów a popularna oferta oświetlenia do sypialni

Sypialnia w stylu glamour
Napisał: JEGER
Na podstawie danych z: JEGER
Producenci oświetlenia do mieszkań zaproponować mogą zainteresowanym bardzo szeroką bazę ofert. Produkowane przez nich lampki nocne do sypialni zaskoczyć mogą bogactwem kolorów i deseni do wyboru.


Dla każdego człowieka istotnym pomieszczeniem w domu jest sypialnia. I w tym miejscu ze światłem możemy poszaleć. Zwykłe lampki nocne (pomocne wskazówki: ciekawe propozycje) umieszczone na nocnych szafkach z wolna ustępują miejsca lampkom montowanym na przykład w zagłówku łóżka, albo wprost do ściany nad łóżkiem. Można także wybrać duże lampy stojące i zrezygnować z nocnych stolików. Wybór jest właściwie nieskończony. Musimy pamiętać tylko, że w pokoju, w którym śpimy dobrze sprawdza się ciepłe, delikatne światło. To powinno być miejsce relaksu, więc nikt nie chce mieć tam szpitalnego czy stołówkowego światła.

Oświetlona kuchnia

Kuchnia jest miejscem, gdzie wszyscy domownicy spotykają się w trakcie posiłków, aby porozmawiać, wymienić się wydarzeniami z całego dnia. Miejsce to ma zachęcać do przebywania, wobec tego także oświetlenie jest ważne. Lampy do kuchni (zobacz: na tym serwisie) muszą emitować dość mocne światło, lecz warto pomyśleć nad odpowiednim rozmieszczeniem lamp. Jedna lampa przy suficie nie spełni swojego zadania. Będziemy zasłaniać sobie światło przygotowując posiłki, nie będzie intymności i przyjemnego klimatu. Z tego powodu lepiej jedną lampę powiesić nad stołem, a nad blatami roboczymi zamontować parę mniejszych lampek. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się wspaniale.
19-03-12 14:03:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.