Klimatyzcja w domu. Który zakupić klimatyzator – split czy też mobilny?

Klimatyzatory jeszcze do niedawna uznawane były za luksus. Jednak obecnie klimatyzacja w mieszkaniu spotykana jest coraz to częściej.


Najpopularniejsze są klimatyzatory split albo przenośne.


Jeśli w budynku jest zbyt gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Musimy tylko przemyśleć jego wybór, by ostatecznie nie być zawiedzionym z efektów klimatyzacji. Klimatyzatory bywają mobilne albo instalowane na stałe, monoblokowe bądź składające się z 2 części (typu split). Są również systemy do obsługi paru pomieszczeń, składające się z paru jednostek połączonych w jeden układ, jest to tak zwana klimatyzacja multisplit. Wszystkie klimatyzatory potrafią schładzać powietrze, poniektóre także je ogrzewać. W tańszych urządzeniach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe funkcjonują jak pompa ciepła, dzięki czemu pobierają o wiele mniej energii elektrycznej w czasie nagrzewania. Klimatyzator instaluje się głównie po to, by chłodził, zatem najważniejszym parametrem, na jaki musimy zwrócić uwagę, wypatrując stosownego urządzenia, jest jego moc chłodnicza.


Więcej artykułów

Co musisz wiedzieć o sklejkach?

PCV
Napisał: Grupa Armatura
Na podstawie danych z: Grupa Armatura
Sklejka ma nadzwyczaj szerokie użycie w budowlance. Wykorzystywana jest m.in. przy stawianiu działowych ścianek, systemów rusztowań, sufitów czy oklein ścian.


bezpieczeństwo
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


ściany
Napisał: ArtDecor24.pl
Na podstawie danych z: ArtDecor24.pl


klimatyzator
Napisał: Newmedia-Art.pl
Na podstawie danych z: http://www.newmedia-art.pl/shop,image,cc91c092ac8cba256e01a7dae038c6c3


Wydaje się, iż klimatyzator (ciąg dalszy tego materiału- www.aleklima.pl) przenośny jest praktyczniejszy, jako że możemy go ustawić tam, w którym akurat chcemy schłodzić powietrze, zaś potem przenieść go w drugie miejsce. Klimatyzator stacjonarny instaluje się do ściany czy też sufitu na stałe. Ale urządzenia przenośne posiadają niestety istotne negatywy. Ich wydajność będzie względnie niewielka, zatem często nie są w stanie schłodzić wnętrza w dostatecznym stopniu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.