Gminy również mogą mieć swoją indywidualność, być rozpoznawane jako miejsca szczególe, piękne i bezpieczne zarazem.

Bardzo wydajne, o długiej trwałości, przyjazne dla środowiska i dające całkowitą możliwość kontroli — diody elektroluminescencyjne, otworzyły całkiem nowy zasięg możliwości w tworzeniu systemów oświetleniowych. W ciągu ostatniej dekady, postęp techniczny osiągnął niemal prędkość światła.

Przy użyciu mocnego białego lub kolorowego światła, powstały rozwiązania fascynującego oświetlania, przeróżnych obszarów i form, najróżniejszych klimatów. Oświetlenie uliczne jest jednym z głównych elementów systemów w zakresie dostarczania energii elektrycznej dla miast, osiedli i gmin. Związane z oświetleniem nakłady, od planowania, przez tworzenie, aż do użytkowania, stanowią duże wydatki dla samorządów lokalnych.

Oświetlenie ledowe
Napisał: Yasna Communications
Na podstawie danych z: Yasna Communications
Bieżące wydatki ponoszone na energię elektryczną i wydatki związane z serwisem oświetlenia ulicznego, stanowią istotny punkt w gminnych, powiatowych, wojewódzkich budżetach. Pomniejszeniu opłat ponoszonych na energię elektryczną oraz nakładów związanych z konserwacją instalacji oświetleniowych sprzyjają przede wszystkim najbardziej nowoczesne lampy z diodami elektroluminescencyjnymi, cechujące się długowiecznością i pozwalające znacząco pomniejszyć pobór prądu przy utrzymaniu ilościowych i jakościowych właściwości oświetlenia.

Więcej artykułów

Pokój nastolatka urządzony idealnie, czyli na co należy zwrócić uwagę

młodzieżowe meble
Napisał: Travis Wise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każde dziecko rośnie. Każdy maluszek zamieni się więc prędzej czy później w szalonego nastolatka, któremu nie będzie podobał się już pokój, którym zachwycał się w wieku ośmiu czy dziesięciu lat. Pojawia się mimo wszystko pytanie czym kierować się, urządzając pokój dla młodej damy. Oczywiście trzeba wiedzieć jedno: wnętrze nastolatka ma podobać się oczywiście jemu, a nie rodzicom. Jest to najważniejsza zasada, o której większość rodziców zwyczajnie zapomina. Planując pokój, musimy więc włączyć do tego nastolatka.


Z wolna, ale zdecydowanie, uliczne oświetlenie diodami LED, dochodzi do momentu codziennej wszechobecności. Co ciekawe, w Polsce nie górują w tym zakresie wyłącznie duże miasta lecz również małe miasteczka i gminy. W wielu modyfikacjach oświetlenia drogowego na obszarze całego kraju, przy wymienianiu lamp na nowsze, większa część z nich stanowi kompleksowe oświetlenie LED -
I dziś nie są to już sieci testowe, po parę lamp, lecz obejmujące wszystkie ulice i drogi. Dla małych gmin takie najnowocześniejsze oświetlenie staje się wizytówką, powodem do dumy i atrybutem gospodarności gminy.

Oświetlanie miast, osiedli i gmin, potrzebuje dużego instynktu , z uwagi na fakt, że należy uwzględnić rozbieżność potrzeb mieszkańców, użytkowników dróg, pieszych i rowerzystów. Światło musi być użyteczne i przyszłościowe, polepszać bezpieczeństwo, widoczność i klimat, zwiększać tożsamość miejscowości, a jednocześnie zapewniać racjonalne gospodarowanie energią. Systemy diodami LED to rozwiązania, które okazują się świetną inwestycją na wiele lat.
18-06-21 21:01:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.