W jaki sposób powinniśmy czyścić szybę kominkową? Jakie mamy na to sposoby? Czy powinno się czyścić taką szybę popiołem?

Zabrudzona szyba w kominku wygląda bardzo kiepsko, przede wszystkim zasłania to, co najważniejsze, czyli ogień. Jak więc powinniśmy dbać o szybkę kominkową, żeby zawsze prezentowała się ona estetycznie?
W żadnym katalogu znanych producentów na pewno nie zobaczymy zdjęcia z brudną szybą. Jednakże, nawet kominki z kurtyną powietrzną lub z pirolizą nie będą chronić szyb przed brudzeniem, jeśli będziemy w kominku rozpalać po swojemu, a nie tak, jak zaleca wytwórca. W pierwszym z wymienionych przypadków (to znaczy z kurtyną powietrza) zwiększeniu ulega ilość opału potrzebna do ogrzania domu lub pomieszczenia, w kolejnym natomiast należy utrzymywać bardzo wysoką temperaturę, około 300 stopni Celsjusza.
kominek
Napisał: Optiflame
Na podstawie danych z: Optiflame


Więcej artykułów

Nie masz ciekawego pomysłu na zaaranżowanie swojego ogrodu? Oto kilka wskazówek, które spowodują, że Twój ogród będzie robił niesamowite wrażenie!

ogród - odbitka
Napisał: Medialab Katowice
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy myśli o posiadaniu własnego domu. Jeżeli udało Ci się już osiągnąć ów cel, możesz powiedzieć o naprawdę ogromnym szczęściu. Niejeden znajomy na pewno bardzo Ci zazdrości.


W pierwszym, jak również drugim przypadku trzeba używać jak najwyższej jakości suchego drzewa, co wpływa na koszt grzania. Szyba (https://effectglass.eu/) do kominka jest najczęściej podatna na sadzę. Jeżeli jest to delikatne zabrudzenie to do jej pozbycia się wystarczający będzie zwykły, lecz doskonale rozpuszczający tłuszcze płyn do mycia naczyń. Niewielką ilość płynu nanosimy na mokrą oraz miękką szmatkę oraz następnie przecieramy szybę. Na koniec dobrze jest ją wypolerować jakimiś gazetami (ale nie kolorowymi magazynami). Jeśli zaś szyby do kominków posiadają większe zabrudzenia? Niestety nie jest to nic dobrego, więc kiedy szyba (sprawdź asortyment) jest mocniej zabrudzona, to trzeba kupić specjalistyczny płyn do czyszczenia szyb kominkowych. Świetne będą również specyfiki do czyszczenia piekarników oraz grillów. Więcej na witrynie .


Małą ilość preparatu nanieść powinniśmy na szybę, by później ją delikatnie zebrać. Najlepsza jest do tego miękka i ledwie wilgotna ściereczka lub gazeta. I tak do skutku. Może się zdarzyć, iż na powierzchni szyby są uporczywe zabrudzenia, najlepiej więc je usunąć skrobakiem. Niektórzy próbują czyścić popiołem, ale czy ma to sens? Faktycznie owszem, ale pod warunkiem, że jest pewność, iż w popiele nie ma nawet drobinki, która może porysować, a tym samym uszkodzić szybę. Tak więc to rzeczywiście może być dobry pomysł, ale pamiętajmy, aby zawsze zachować rozsądek. Gdzie kupować środki do czyszczenia szyb kominkowych? Najlepiej w specjalistycznych sklepach, gdzie kupimy również innego rodzaju asortyment do kominków, przykładowo podstawa pod kominek, jednakże można też posprawdzać w marketach budowlanych.
18-09-13 07:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.