Laminaty i inne kompozyty wykorzystywane dzisiaj w wielu różnych gałęziach przemysłu. Hasłowe omówienie

Drewniane imitacje kamiennych filarów mają dzisiaj ogromną wartość, lecz tego typu obróbka drewna stała się już historią. Tymczasem w XXI wieku wykorzystuje się całkiem inne techniki, dzięki którym powstają wyjątkowo wytrzymałe surowce nazywane kompozytami.
sklepach
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wybrane prefabrykaty w jakimś stopniu przypominają dzieła tworzone przez szesnastowieczne zakłady.


http://demur.pl/fototapety/do-salonu
Napisał: http://demur.pl/
Na podstawie danych z: http://demur.pl/
Kompozyty znalazły wiele zastosowań w rozmaitych gałęziach przemysłu, jak również w medycynie. Z materiałów kompozytowych wykonane są części aut, odrzutowców i statków kosmicznych. Tak dużą popularność zawdzięczają niewielkiej wadze - są o wiele lżejsze od stali, ale wciąż bardzo wytrzymałe. Ponadto kompozyty wykorzystuje się w szeroko rozumianym budownictwie, gdzie potrzebuje się materiałów tak wytrzymałych, jak i dość plastycznych.


Do kompozytów wlicza się także laminaty (piękne laminaty). Niemało z nich wykorzystuje się podczas wyposażania mieszkania, a zwłaszcza kuchni. Prefabrykaty te są twarde i mało podatne na wszelkie zabrudzenia, z tego powodu są świetnym materiałem na blaty oraz parapety. Ponadto są na tyle trwałe, że można bez obaw użyć ich do produkcji pięknych podłóg. Reasumując, laminaty to dosyć uniwersalny surowiec, zatem zastosować go mogą tak właściciele nowych domków, jak i mieszkańcy starych kamieniczek.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.