Kominki elektryczne

kominek elektryczny
Napisał: Optiflame
Blask i ciepło bijące z płonącego kominka potrafią wyczarować we wnętrzu przytulną atmosferę, a także skłaniają do refleksji, marzeń i relaksu. Warto zatem zadbać, by tańczące w palenisku języki ognia były jak najbardziej realistyczne.

Specjalnie z myślą o bardzo wymagających użytkownikach projektanci marki Optiflame stworzyli dwa nowe modele kominków elektrycznych Albany i Delaware z niezwykłym, trójwymiarowym efektem płomienia Opti-Myst®.

Kominki elektryczne, jeszcze niedawno zupełnie nieznane w Polsce, zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że są one rozwiązaniem bardzo komfortowym, prostym w obsłudze i, co istotne – niedrogim w eksploatacji, gdyż sam efekt płomienia pobiera jedynie 120-300W energii elektrycznej. Jako, że kominki elektryczne nie wymagają odprowadzenia spalin, podłączenia do komina ani specjalnego systemu wentylacji, sprawdzą się nawet tam, gdzie instalowanie kominka tradycyjnego nie wchodzi w grę, np. w mieszkaniu w blokach. Co więcej, elektryczne kominki nie brudzą pomieszczeń sadzą czy popiołem i nie trzeba ich czyścić. Nie wydzielają również spalin ani nie parzą, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Warto dodać, że kominki elektryczne nie wymagają także skomplikowanego montażu - wystarczy ustawić je w dowolnie wybranym miejscu i podłączyć do gniazda elektrycznego, by cieszyć się widokiem płonącego ognia.

Płomień jak żywy
kominek elektryczny
Pod enigmatyczną nazwą produktu kryje się nowatorska technologia, którą poszczycić się mogą dwa nowe modele kominków elektrycznych - Albany i Delaware. Ta unikalna, opatentowana technika wykorzystuje ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która następnie zostaje odpowiednio podświetlona. Daje to trójwymiarowy efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka. Co istotne, Opti-Myst® tworzy tak doskonałą iluzję żywego ognia, że jest on praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych płomieni. Dzięki technologii Opti-Myst® każdy może w swoim domu cieszyć się widokiem płonącego ognia, bez konieczności składowania opału, czyszczenia komina czy usuwania popiołu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków.

Technologiczne dzieło sztuki
Kominki elektryczne Albany i Delaware to unikatowe połączenie realizmu kominków spalinowych z komfortem użytkowania charakterystycznym dla kominków elektrycznych. Są one praktycznie bezobsługowe, nie wymagają skomplikowanego montażu i działają natychmiast po podłączeniu do prądu. Główną zaletą obu modeli kominków jest przede wszystkim najnowszej generacji trójwymiarowy efekt płomienia. Technologia ta, w połączeniu z żarzącymi się polanami drewna Optiglo®, sprawia, że płonący ogień (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) wygląda niezwykle naturalnie i realistycznie. Istotne jest, że dzięki wbudowanym termowentylatorom, o mocy 1,5 kW w przypadku Albany i 2 kW dla modelu Delaware, kominki mogą również emanować ciepłem. W chłodne wieczory możemy zatem nie tylko wpatrywać się w migoczące języki ognia, ale i ogrzać się w ich blasku. W ciepłe noce zaś cieszyć się samym widokiem płomieni, bez niepotrzebnego dogrzewania wnętrza. Co więcej, nowoczesne kominki Delaware i Albany pomagają także nawilżać pomieszczenie, gdyż technologia Opti-Myst® bazuje na parze wodnej. Warto podkreślić fakt, że użytkownicy kominków elektrycznych Albany i Delaware mogą w pełni kontrolować intensywność płomienia i dymu za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Design dla wymagających
Kominki z innowacyjnym efektem płomienia 3D Opti-Myst®, zachwycają nie tylko doskonałą imitacją żywego ognia, ale również niezwykle stylowym wyglądem. Wolnostojący model Delaware, o wymiarach 800 x 550 x 400 mm, to propozycja dedykowana przede wszystkim miłośnikom rozwiązań minimalistycznych. Zachwyca on bowiem prostą, nowoczesną formą i elegancką czernią obudowy. Dzięki trzem przeszklonym ściankom płomień widoczny jest nie tylko od frontu, ale również z boku kominka, zatem ogień podziwiać możemy z każdego miejsca pomieszczenia. Za sprawą swojego designu kominek elektryczny - http://afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/41/napedy-lancuchowe-km35en-24vdc - Delaware doskonale sprawdzi się w pozbawionych przepychu, modernistycznych wnętrzach – męskich gabinetach, biurach czy wielkomiejskich salonach. Model Albany to z kolei elektryczny wkład kominkowy w kolorze czarnym. Przeznaczony jest on do zabudowy, zatem sami możemy wybrać najlepszą dla niego obudowę. W zależności od naszych upodobań oraz stylu aranżacji wnętrza, może być ona klasyczna lub nowoczesna.

Ogniste płomienie tańczące w palenisku to widok, któremu trudno jest się oprzeć. Niejeden z nas potrafi przecież godzinami wpatrywać się w ogień, oddając się marzeniom i relaksując się po ciężkim dniu. Teraz, za sprawą innowacyjnej technologii Opti-Myst®, pozwalającej osiągnąć niezwykle realistyczny, trójwymiarowy efekt płomienia, możemy cieszyć się widokiem żywego ognia również w eleganckich kominkach elektrycznych Delaware i Albany marki Optiflame.
18-10-04 07:13:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.