Jak dbać o to, żeby powietrze, które wdychamy w domu było czyste?

Tylko nam się zdaje, że powietrze, którym oddychamy jest czyste i bezpieczne. Tak naprawdę naukowcy twierdzą, że wdychamy na godzinę aż 50 bilionów niezwykle małych cząsteczek brudu. To dla osób posiadających alergię prawdziwy problem.
firanki
Na podstawie danych z: pixabay.com


Musimy więc troszczyć się o to, aby powietrze - https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai/klimatyzatory-nascienne-hyundai -, którym oddychamy było jak najbardziej czyste.


zaparzacze
Napisał: Bodum
Na podstawie danych z: Bodum


W większej części naszych domów są niezwykle szczelne plastikowe okna. To z jednej strony doskonałe wyjście w zimie, lecz mają negatywny wpływ na właściwą cyrkulację powietrza. Jedynym sposobem jest zwyczajne otwieranie okien co pewien czas, żeby było prawdopodobne w taki sposób oczyszczanie powietrza. System wentylacji musi być niezawodny oraz być sprawdzany regularnie. Zwłaszcza w kuchni, w której codziennie unoszą się coraz to nowe substancje. Najbardziej skutecznie jest przewietrzyć całe mieszkanie po prostu wywołując przeciąg. Nie powinien on trwać długi czas, wystarczyłoby kilka minut, a zaczniesz czuć, że powietrze - www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-fujitsu/klimatyzatory-nascienne-fujitsu -, które wdychasz jest o wiele bardziej czyste. Trzeba też pamiętać o tym, żeby co jakiś czas usuwać brud, przykładowo z telewizora czy też pamiątek. Można to robić przy pomocy wilgotnej szmatki lub szczególnego środka. W ten sposób unikniemy tego, że kurz będzie się rozprzestrzeniał po całym pomieszczeniu.


Nawilżacze powietrza to pożyteczne przyrządy, jednak z drugiej strony wilgotne oraz ciepłe otoczenie to idealne środowisko do rozwoju wirusów czy bakterii. Optymalna wilgotność powinna wynosić ok. 40-60%. Dla swojego dobra warto kupić dobry wilgotnościomierz, który może kosztować ok. 50 złotych.
Warto też mieć w domu żywe rośliny, gdyż mogą one pochłaniać kurz czy też odmienne niezdrowe substancje (formaldehyd czy też aceton). Doskonałe są rośliny cieniolubne o dużych liściach. Należałoby także używać urządzeń, dzięki jakim w domu będzie czystsze powietrze, np. odkurzacz z filtrem HEPA czy myjkę parową.
18-06-20 16:15:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.