Jak sprawić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

Wszyscy uwielbiamy przebywać w schludnych oraz pachnących świeżością mieszkaniach. Często to właśnie po zapachu oceniamy, czy też konkretne miejsce jest tym, w którym chcemy przebywać.


Jeżeli z kolei czujemy jakikolwiek nieprzyjemny dla nosa zapach, a rzecz dotyczy naszego domu, od razu chcemy w tamtym miejscu posprzątać.


nowoczesny salon


biokominki
Napisał:  Eurotherm
Na podstawie danych z:  Eurotherm


Może tutaj chodzić o smród rozchodzący się od tytoniu czy butów. Poza tym mogłaby to być pochodząca z lodówki stęchlizna i być stosunkowo ciężka do zlikwidowania przy pomocy tradycyjnych preparatów. Można jednak użyć proszek do pieczenia, którego jedną łyżkę trzeba wsypać do niewielkiej miski. Następnie wystarczy ją włożyć do zamrażalnika wymieniając ją co dwa tygodnie. Analogicznie będzie działać węgiel drzewny włożony do posiadającego kilka dziur wykonanego z tektury pojemnika. Jeśli natomiast podczas gotowania mleka ono wykipi, żeby nie dopuścić do pojawienia się smrodu SPAlenizny, wystarczy prędko posypać płytę kuchenną dość grubą warstwą soli.


zaświecona lampa w stylu antycznym
Napisał: karitsu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Dobrą metodą na fetor, który pochodzi z kosza na śmieci jest (po jego opróżnieniu) umycie go przy wykorzystaniu sody pomieszanej z wodą. Następnie należy wytrzeć go do sucha i wsypać na dno kilka łyżek sody. Jeżeli z kolei chcesz, aby odkurzacz nie tylko usuwał kurz, lecz także mógł być wykorzystywany jako odświeżacz powietrza, wyjmij jego filtr (często jest wyprodukowany z gąbki) oraz skrop go jakimś olejkiem do ciasta. Można by też stosować gotowe pastylki zapachowe.

Jeśli podoba Ci się analizowany wpis, kliknij ten odnośnik - bez dwóch zdań również warto zobaczyć także (https://www.marmatddd.pl/deratyzacja.html) kolejny interesujący materiał!

Do zlikwidowania zapachu ryb z np.


Więcej artykułów

Nowoczesne opcje do pokoi, jakie niedrogo ożywią atmosferę

łóżka
Napisał: Smart PR
Na podstawie danych z: Smart PR
Współcześnie zaaranżowanie przestrzeni domowej w sposób, który wywoła określony efekt „wow” jest priorytetem dla rozwojowo żyjącego człowieka.


talerzy można by zastosować innego interesującego sposobu. Takie talerze trzeba włożyć do pojemnika z bardzo zimną wodą i następnie wsypać tam parę łyżek sody lub soli. Można również użyć popiołu drzewnego.
19-12-07 08:06:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.