Dlaczego warto zdecydować się na cegłę w salonie? Jak to się prezentuje?

Cegła w salonie jest coraz bardziej popularna, bardzo często wykorzystywana w sporej ilości domów. Cegła na ścianie wygląda świetnie, nadaje niesamowity nastrój, salon dostajecharakteru reprezentacyjnego.


Funkcjonalny pokój dziecka
Napisał: Moll
Na podstawie danych z: Moll


Więcej artykułów

Parę sposobów na piękną podłogę w naszym mieszkaniu

Myjka ciśnieniowa Karcher
Kiedy wykańczamy nasze wyśnione, świeżo kupione mieszkanie, pragniemy aby prezentowało się ono idealnie tak jak sobie rozplanowaliśmy. Spędzamy wiele godzin nad wyborem materiałów, przemyśleniem wystroju wnętrza i wyborem najdrobniejszych akcesoriów.


Cegła w salonie to może być zwyczajny mur, który znaleźliśmy w trakcie remontu naszego mieszkania. Takowa stara cegła znajdowana jest najczęściej w czasie przebudowy mieszkań w kamienicach sprzed okresu wojny. Powinna być ona starannie wysprzątana i zabezpieczona preparatem impregnującym. Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie taki wynik uzyskamy z pomocą cienkich płytek, jakie przykleimy do ściany tak samo jak płytki gresowe.


mieszkanie - kadr
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Takowa cegła ozdobna strona w formie płytek ma wielkość normalne cegły, jednakże może również tworzyć większe moduły, które szybciej oraz prościej się układa. Nie wymaga to impregnacji, więc pracy jest tutaj mniej. Należy jednak nie zapominać, że czerwony kolor cegły nie zawsze jest odpowiedni. Ten mur bowiem być może dość mocno zmniejszyć salon wizualnie, więc jak chcemy tej barwy w niewielkim wnętrzu, wykonajmy ją jedynie na małym kawałku ściany.


projekt
Napisał: Unicon
Na podstawie danych z: Myin.pl


Przykładowo może pełnić rolę ekranu w aneksie relaksacyjnym. Po prostu pomalujmy ją na barwę białą, aby stworzyła nam ciekawą fakturę i nie zdominowała wnętrza. Możemy skorzystać z odmiennych kolorów, bo znane cenione są także cegły czarne oraz szare. Szczególnie drugi przypadek, który można stosować w różnorakich barwach.


W dużym salonie tak pomalowana cegła będzie doskonałym tłem dla mebli, jednakże także detali w mocnych barwach. Taka ściana w salonie będzie prezentować się dużo bardziej efektywnie, jeżeli połączy się ją z czystą białą powierzchnią.
18-08-29 14:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.