W jaki sposób działa nagrzewnica gazowa?

Działanie nagrzewnicy gazowej polega na ogrzewaniu powietrza, jakie przepływa przez urządzenie. Paliwem zasilającym nagrzewnicę jest propan-butan.


Spalanie gazu następuje w otwartej komorze.


Nagrzewnice gazowe przydać się mogą do grzania pomieszczeń o wielkiej powierzchni. Idealnie sprawdzą się w przypadku hal sportowych, magazynów oraz warsztatów; umożliwiają ogrzać powietrze również w takich budowlach jak świątynie. Odnajdują użycie w szklarniach, dużych namiotach a także na budowach. Można stosować je jako chwilowe substytuty instalacji c.o.. Nierzadko wykorzystywane są w przypadku awarii albo modernizacji instalacji. Jako że nagrzewnice gazowe są bezpieczne w użytkowaniu, niezbyt kosztowne w eksploatacji oraz łatwe w obsłudze, cieszą się ogromnym powodzeniem. Należy zaakcentować, iż paliwo do nagrzewnic gazowych jest bez trudu dostępne jak też względnie niedrogie.


Salon, trend kolorystyczny XXI wiek
Napisał: MAGNAT
Na podstawie danych z: FFiL Śnieżka S.A.


Nagrzewnica jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o nagrzewaniu dużych wnętrz, w których niewystarczające okazują się inne metody podwyższania temperatury powietrza. Przewidując kupno nagrzewnicy, warto wyselekcjonować model wyekwipowany tak w termostat przegrzania, jak również termostat pomieszczenia, dzięki czemu zdobędziemy możliwość lepszego kontrolowania temperatury w nagrzewanym pomieszczeniu. Wybrać można model mobilny czy też stacjonarny, w zależności od tego, czy będziemy go używać ciągle w jednym miejscu, czy może zajść potrzeba przeniesienia nagrzewnicy w inne miejsce.


Więcej artykułów

Nowe mieszkanie – od jakich kroków rekomendowane jest rozpocząć?

dom jednorodzinny
Napisał: Don Graham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Marzeniem wielu klientów sklepów z meblami w Polsce, jak również sklepów z rzeczami do domu, są bez wątpienia meble włoskie. Dobrze przygotowane propozycje wyróżniają się wysoką jakością oraz szczególnym dopracowaniem poszczególnych modeli. Pełne zestawy dobierane są z niezwykłą starannością, natomiast producenta najważniejszym celem jest pełne zadowolenie swoich odbiorców. Klienci cenią sobie duży profesjonalizm producenta, dzięki któremu nie ma on konkurentów.


Nagrzewnica jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy wielkich powierzchni, wymagających skutecznego ogrzania. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego palnika, przewodów spalinowych i obudowy, jaka się nie grzeje, urządzenie to jest bezpieczne w użytkowaniu.
18-01-18 10:04:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.