W jaki sposób działa nagrzewnica gazowa?

Działanie nagrzewnicy gazowej polega na ogrzewaniu powietrza, jakie przepływa przez urządzenie. Paliwem zasilającym nagrzewnicę jest propan-butan.


Spalanie gazu następuje w otwartej komorze.


Nagrzewnice gazowe przydać się mogą do grzania pomieszczeń o wielkiej powierzchni. Idealnie sprawdzą się w przypadku hal sportowych, magazynów oraz warsztatów; umożliwiają ogrzać powietrze również w takich budowlach jak świątynie. Odnajdują użycie w szklarniach, dużych namiotach a także na budowach. Można stosować je jako chwilowe substytuty instalacji c.o.. Nierzadko wykorzystywane są w przypadku awarii albo modernizacji instalacji. Jako że nagrzewnice gazowe są bezpieczne w użytkowaniu, niezbyt kosztowne w eksploatacji oraz łatwe w obsłudze, cieszą się ogromnym powodzeniem. Należy zaakcentować, iż paliwo do nagrzewnic gazowych jest bez trudu dostępne jak też względnie niedrogie.


Salon, trend kolorystyczny XXI wiek
Napisał: MAGNAT
Na podstawie danych z: FFiL Śnieżka S.A.


Nagrzewnica jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o nagrzewaniu dużych wnętrz, w których niewystarczające okazują się inne metody podwyższania temperatury powietrza. Przewidując kupno nagrzewnicy, warto wyselekcjonować model wyekwipowany tak w termostat przegrzania, jak również termostat pomieszczenia, dzięki czemu zdobędziemy możliwość lepszego kontrolowania temperatury w nagrzewanym pomieszczeniu. Wybrać można model mobilny czy też stacjonarny, w zależności od tego, czy będziemy go używać ciągle w jednym miejscu, czy może zajść potrzeba przeniesienia nagrzewnicy w inne miejsce.


Więcej artykułów

Nowe mieszkanie – od jakich kroków rekomendowane jest rozpocząć?

dom jednorodzinny
Napisał: Don Graham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spełnieniem marzeń dużej liczby klientów sklepów z meblami w kraju, a także sklepów z rzeczami do domu, są bezsprzecznie meble włoskie. Rewelacyjnie przygotowane oferty wyróżniają się najwyższą jakością i szczególnym dopracowaniem rozmaitych modeli. Całe zestawy dobierane są z niezwykłą starannością, natomiast producenta istotnym celem jest pełne zadowolenie swoich odbiorców. Klienci cenią sobie spory profesjonalizm producenta, dzięki któremu jest on bezkonkurencyjny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.