W jaki sposób interesująco da się osłonić okna w swoim domu, wady i zalety fotorolet i klasycznych żaluzji.

Okna, bez żadnego osłonienia nie tylko że są niezbyt praktyczne, bo widać przez nie wszystko, ale również są zwyczajnie brzydkie. Nawet zwykłe zasłony i firanki, odpowiednio dopasowane do stylistyki mieszkania sprawiają, że wnętrze będzie znacznie bardziej przytulne i przyjemne. Oprócz nich można się też zdecydować na jeden z dwóch najpopularniejszych systemów na okna, czyli rolety lub żaluzje.
Fotorolety
Napisał: Fotorolety.com
Na podstawie danych z: Fotorolety.com
Ich cel jest podobny, czyli mają ochraniać wnętrze (polecamy również kratki wentylacyjne ozdobne) pomieszczenia przed gapiami i światłem słonecznym, lecz będą się trochę różnić metodą, jaka jest przy tym wykorzystywana. Żaluzje składają się z dużej ilości wąskich, poziomych pasków, jakie dzięki specjalnemu mechanizmowi sznurków można obracać. Dzięki temu albo będą one równolegle do okna, niemal całkowicie ją zasłaniając, albo prostopadle, i wtedy w środku będzie znacznie jaśniej. Same listewki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są cienkie profile aluminiowe, ale coraz częściej klienci wybierają listewki drewniane czy nawet różne plastiki. Więcej na temat: fivaro.

Więcej artykułów

Prześwit kontrolowany – rolety Dzień i noc

Prześwit kontrolowany – rolety Dzień i noc
Napisał: Franc Gardiner
Na podstawie danych z: Franc Gardiner
Standardowe rozwiązania okienne dostarczają sprawdzone sposoby na regulację natężenia światła w pomieszczeniu. firanki zasłaniają na stałe, rolety można podnosić i opuszczać w zależności od pory dnia i preferencji. Kreatywne podejście do materiału sprawiło, że obecnie można mieć jednocześnie przesłonięte okno i dużo światła w pomieszczeniu.


Nieco inaczej działają rolety. Składają się one z mocowanego u góry okna (okna oknoplast świdnica) mechanizmu oraz systemu prowadnic. Na mechanizmie nawija się szeroki na całą szybę pasek materiału, który po spuszczeniu będzie wszystko zasłaniał wszystko. Podnosząc oraz opuszczając materiał można sterować zasłonieniem okiennicy, a co za tym idzie ilością światła, które wpada. Rolety mają jedną zasadniczą przewagę nad żaluzjami, to znaczy są dużo ładniejsze.


Materiały używane przy ich produkcji są mocno różnorodne, przez co można dobrać ciekawy wzór czy kolor do własnego wnętrza. Ostatnią nowością na tym rynku są fotorolety. Upowszechnienie urządzeń do druku na różnego rodzaju tkaninach i materiałach spowodowało, że zaczęto ten potencjał wykorzystywać również przy wykańczaniu wnętrze. Fotorolety to po prostu klasyczne rolety, w jakich na tkaninie został wydrukowany indywidualny motyw. Tak naprawdę może to być dowolne zdjęcie lub motyw, albo przesłany przez klienta, albo znaleziony w katalogu. Tak jak tu: .
19-01-29 17:10:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.