W jaki sposób interesująco da się osłonić okna w swoim domu, wady i zalety fotorolet i klasycznych żaluzji.

Okna, bez żadnego osłonienia nie tylko że są niezbyt praktyczne, bo widać przez nie wszystko, ale również są zwyczajnie brzydkie. Nawet zwykłe zasłony i firanki, odpowiednio dopasowane do stylistyki mieszkania sprawiają, że wnętrze będzie znacznie bardziej przytulne i przyjemne. Oprócz nich można się też zdecydować na jeden z dwóch najpopularniejszych systemów na okna, czyli rolety lub żaluzje.
Fotorolety
Napisał: Fotorolety.com
Na podstawie danych z: Fotorolety.com
Ich cel jest podobny, czyli mają ochraniać wnętrze pomieszczenia przed gapiami i światłem słonecznym, lecz będą się trochę różnić metodą, jaka jest przy tym wykorzystywana. Żaluzje składają się z dużej ilości wąskich, poziomych pasków, jakie dzięki specjalnemu mechanizmowi sznurków można obracać. Dzięki temu albo będą one równolegle do okna, niemal całkowicie ją zasłaniając, albo prostopadle, i wtedy w środku będzie znacznie jaśniej. Same listewki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są cienkie profile aluminiowe, ale coraz częściej klienci wybierają listewki drewniane czy nawet różne plastiki. Więcej na temat: fivaro.

Nieco inaczej działają rolety. Składają się one z mocowanego u góry okna mechanizmu oraz systemu prowadnic. Na mechanizmie nawija się szeroki na całą szybę pasek materiału, który po spuszczeniu będzie wszystko zasłaniał wszystko. Podnosząc oraz opuszczając materiał można sterować zasłonieniem okiennicy, a co za tym idzie ilością światła, które wpada. Rolety mają jedną zasadniczą przewagę nad żaluzjami, to znaczy są dużo ładniejsze.


Więcej artykułów

Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze
Napisał: www.fotorolety.com
Na podstawie danych z: www.fotorolety.com
Wieża Eiffla na wyciągnięcie ręki, tropikalna plaża zimą, a może ulubiona grafika w nietypowej roli? Fotorolety z powodzeniem mogą nam zastąpić nieciekawy widok za oknem, bądź przenieść nas w wymarzone miejsce. To również prosty sposób by nadać unikalny charakter całemu wnętrzu – a przy tym nic nie tracą ze swojej funkcjonalności…
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.