Czy współczesne grzejniki dekoracyjne to modny dzisiaj design czy praktyczność?

Głównym kryterium przy wyborze grzejnika winno być to, że ma gwarantować ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na praktyczność, ale również na estetykę. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowna forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Grzejniki dekoracyjne projektowane są z myślą o upiększaniu wnętrz. Lecz zdarza się, że nadmiernie wymyślna forma utrudnia gwarancję optymalnego rozchodzenia ciepła w pomieszczeniach. Wybierając grzejnik dekoracyjny korzystnie jest zwrócić uwagę nie tylko na ładne i nietypowe kształty, lecz też na moc grzewczą.
grzejnik
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oba te składniki niestety nie koniecznie idą w parze. Mnóstwo projektantów daje nieść się wyobraźni i prześciga się w coraz więcej wymyślnych kształtach zapominając, że nie każda odmiana będzie w stanie oddać do wnętrza wystarczająco dużo ciepła.

Więcej artykułów

Ogrzewanie nie musi być nudne

Grzejniki
Napisał: Instal-Projekt
Na podstawie danych z: Instal-Projekt
Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej twórczej pasji i wybrać do domu… nowy grzejnik. grzejniki przeszły długą drogę od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej i obecnie są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem stać się jego wiodącym elementem.


grzejnik żebrowy
Napisał: Andrew Malone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mnóstwo grzejników dekoracyjnych, mimo efektownego wyglądu oraz dość dużych rozmiarów, ma wyjątkowo niską moc grzewczą. Jeżeli zdecydujemy się na tego rodzaju grzejnik w salonie, zajmie on całą wolną przestrzeń na ścianie, a nie zapewni przytulnego ciepła mieszkańcom. Grzejnik nie będzie spełniał podstawowej roli, a jedynie przyozdobi pomieszczenie. Myśląc o szykownym, współczesnym grzejniku dekoracyjnym, który zaspokoi nie tylko nasze życzenia estetyczne, ale będzie dostarczał najlepszą temperaturę zimą, zdecydujemy się na najwyższą jakość. Mnóstwo producentów zapewnia wyjątkowo estetyczne grzejniki dekoracyjne, które charakteryzują się niezwykłym designem i zapewne zaspokoją potrzeby bardzo wymagających klientów. Przykłady można zobaczyć na stronie . Współcześnie dekoracyjne grzejniki skierowane są głównie do nowoczesnych wnętrz. Modele niejednokrotnie mają formę prostej i eleganckiej płyty. Dostępne są w odmianie pionowej oraz poziomej. Różnią się głównie przednią płytą. Gładkie wersje są rewelacyjne dla klientów ceniących sobie komfortowe i błyszczące wykończenia. Więcej info na .

Inne grzejniki będą dla nabywców ceniących sobie typowe wnętrza i prostotę. Produkowane są grzejniki które można umieścić w miejscach, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy. Sprawdzają się nie tylko z powodu swych właściwości technicznych, ale też ze względu na dobrą formę. W niektórych modelach płyta czołowa i osłony z boku są wytwarzane jako jeden element, pozbawiony wszelkich połączeń i spawów. Nadaje to bryle grzejnika spójność i łagodzi przejścia między liniami.
18-06-21 20:19:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.