Ozdabianie domu i mieszkania

Własny dom jest miejscem, do którego należy z ulgą wracać, a także miło spędzać tam wolne chwile. Musi być urządzony w taki sposób, by gwarantował skuteczny i przyjemny odpoczynek w razie potrzeby. Wielu ludzi stawia również na to, by było się czym pochwalić przed krewnymi i przyjaciółmi. Wkładają więc wielkie finanse w urządzenie wnętrz, by czuć za ich sprawą jak największą dumę.


Pistolet natryskowy
Napisał: WAGNER
Na podstawie danych z: WAGNER
Ponadto właściwie ilu jest ludzi, tyle sposobów urządzania i ozdabiania wnętrz. Każdy ma bowiem inne potrzeby i inaczej urządza miejsce wokół siebie. Wiele zależy również od tego, jak liczna jest rodzina zamieszkująca określony dom. W sytuacji dużej, wielodzietnej rodziny wnętrze organizuje się w taki sposób, by najmłodsi posiadali swoje własne pomieszczenia. One natomiast także organizowane są szczególnie. Urządza się je zależnie od zainteresowań dziecka, a w pierwszych chwilach życia – od płci. Często spotyka się między innymi różowe pokoje dla dziewczynek i niebieskie dla chłopców.

Ozdoby ścienne
Nierzadko o początkowym wrażeniu, które odnosi się w danym pomieszczeniu, decyduje wygląd ścian. Na przykład gdy mieszkanie urządzone jest ładnie i starannie, a do tego ściany są zaniedbane, mogą one popsuć cały rezultat. We współczesnych domach bardzo dużą wagę przywiązuje się do ozdabiania ścian. Używane są przykładowo rozmaite dekoracje samoprzylepne (piękne wzory), których mocowanie na ścianach jest bardzo proste. Jedyne, co należy w takiej sytuacji zrobić, to wybrać wzór i wielkość takiej naklejki. Wciąż częste jest też malowanie ścian na jeden kolor, lecz obecnie są to często kolory inne niż kiedyś. Nierzadko bowiem stawia się na bardziej jaskrawe barwy.


Ozdobny kuchenne
Niektórym wydaje się, że kuchnia jest miejscem czysto praktycznym i powinna spełniać warunki czysto funkcjonalne. Jednak wiele pań domu przyznaje, że zwykłe czynności znacznie przyjemniej i sprawniej wykonuje się w starannie wykończonych pomieszczeniach. Dlatego również te pomieszczenia zasługują na dekoracje. Stosuje się na przykład rozmaite rozwiązania w zakresie płytek ceramicznych, niekiedy są one zastępowane dekoracyjnymi panelami, nierzadko podświetlanymi. Wykorzystuje się również dekoracyjne źródła światła, które są i funkcjonalne i estetyczne.
19-03-09 16:56:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.