Płyty stolarskie - czyli, podstawowe dane plus innego rodzaju ciekawostki

W jaki sposób i z czego są produkowane płyty stolarskie? Jakie mogą posiadać rozmiary oraz grubości? Jakimi rzeczami mają możliwość być obklejane? A co z produkującymi je firmami? Jak dużo około jest ich w Polsce oraz co najistotniejsze - W jakim miejscu można na nie natrafić? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemu odnajdziesz w naszym nowym - świeżutko co wydzierganym - artykuliku!
potrawy
Napisał: Deante
Na podstawie danych z: Deante


płyty stolarskie
Napisał: Jeremy Levine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


tapeta
Napisał: Louise Cohen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nasz dzisiejszy tekścik zaczniemy od wytwarzania płyt stolarskich, które są robione z płytki listewkowej zrobionej z drewna iglastego albo liściastego, które bywają dodatkowo wytwarzane z trójki albo piątki warstw, o przeróżnych grubościach, które to zaczynają się od szesnastu milimetrów, poprzez dwadzieścia mm, aż do 25 mm.

Jeśli pragniesz być na bieżąco w tym wątku, to przyda Ci się aktualna treść (https://umstahl.pl/szafy-skrytkowe,c15.html). Wyszukasz ją pod podkreślonym tu linkiem. A jeżeli będziesz miał pytania, chętnie na nie zareagujemy!

Jeżeli chodzi zaś o ich wymiary, to bywają one w granicach 1250 x 2500 mm, a także 2500 x 1250 mm, lecz sporo firm udostępnia również opcję "na życzenie", wewnątrz której to sami wybieramy potrzebne naszym osobom wymiary wspomnianej płyty stolarskiej. Warto wspomnieć, że oklejanie ich okleinami typu naturalnego (buk, dąb, sosna, czy klon, nie napomykając już o orzeszku, sapeli, czy wisienki), przydaje im właściwości odpowiednie fizycznie, oraz klasę higieniczności typu E1.

Zapewne po przejściu do wpisu (http://minio.com.pl/regaly/regal-cube-w-kolorze-betonu-72.html) dane w tamtym miejscu zawarte bardzo Cię zafascynują i dowiesz się dużo świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tutaj.

Jeśli chodzi zaś o same przedsiębiorstwa, które to produkują wspomniane płyty stolarskie, to bywają one po rozsiewane po calutkiej Polsce, wewnątrz której to znajdziemy ich - według stronki Panorama firm - ponad 170. Pośród najpopularniejszych (ciągle według owej strony), są: Drewdom Sp.j. M.
Lewandowski (mieszczący się w Opolu), a także "Timber Poland" (znajdujący się wewnątrz Radomiu), nie wspominając już o firmie "Forpłyt", która to znajduje się wewnątrz Warszawie na obszarze dzielnicy Ursus, oraz w kilku innych lokalizacjach, takich jak Lublin, czy też Ząbki oraz Piaseczno.
19-06-13 07:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.