Co należałoby wiedzieć o piecykach olejowych?

Tak zwane olejaki stanowią nadzwyczaj praktyczne wyjście, zwłaszcza jeśli nie ma potrzeby bądź możliwości zamontowania stałej instalacji grzewczej w konkretnym pomieszczeniu.


Jakie są wady i atuty takiego podejścia oraz co należy o nich wiedzieć? Piecyk olejowy może się przydać wówczas, kiedy chcemy ogrzać przykładowo garaż, poddasze czy warsztat domowy.
meble łazienkowe
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie danych z: Sanitec KOŁO


naczynia
Napisał: PARA Paints
Na podstawie danych z: PARA Paints


Może być także piecyki olejowe spożytkujemy do ogrzania domu letniskowego bądź werandy lub w mieszkaniu, kiedy nie włączono do tej pory centralnego ogrzewania. Piecyk olejowy może również sprawdzi się także w sytuacji dysfunkcji czy też remontu. Dla włączenia nagrzewania w piecyku olejowym starczy posiadać dostęp do prądu.

Ciekawią Cię informacje na przedstawiany temat? To świetnie, gdyż posiadamy pełny raport (https://domartstyl.com/pl/produkty/zapowiedzi/), który ma wyłącznie informacje, których właśnie wymagasz.

Olejaki są przyrządami o rozmaitej wielkości, kształcie oraz mocy. Często bywają wyekwipowane w 2 albo 4 kółka, co ułatwia przemieszczanie ich. Zazwyczaj mają również kilkustopniową regulację mocy jak też możliwość stosownego dawkowania ilości wysyłanego ciepła.


Piecyki olejowe poza swoją mobilnością oraz łatwą eksploatacją maja tę zaletę, iż długo pozostają ciepłe. Nagrzany olej przez długi czas (kilka godzin) trzyma jeszcze relatywnie dużą temperaturę. Ogrzewanie olejowe wydziela miłe ciepło, jakie nie wysusza wnętrza, nie wymusza ruchu powietrza jak też stwarza korzystny mikroklimat. Nie spala też kurzu, dzięki czemu jest przyjazne nawet dla uczuleniowców. Piecyki olejowe nadają się do skutecznego ogrzania wręcz ogromnych pomieszczeń (nawet do blisko 40-60 m²).
Im ogromniejszą powierzchnię chcemy ogrzać, tym proporcjonalnie ogromniejszej mocy urządzenia musimy zastosować, ale także więcej zużyjemy prądu. Są to urządzenia ciche jak też mobilne. Mogą być stosowane bez przerw przez dłuższy czas, dlatego że dzięki wbudowanym zabezpieczeniom, nie przegrzeją się.
19-02-12 07:40:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.