Jaki sposób ogrzewania domu wybrać aby jak najwięcej zaoszczędzić?

Obecne technologie podążają w kierunku ekologii i oszczędności. Rośnie również liczba sposobów na grzanie domku jednorodzinnego.


Czy warto jest inwestować w drogą instalację przypuszczając, iż wkrótce się zwróci? Czy lepiej oszczędzić na instalacji i płacić więcej za ogrzewanie? Czy opłaca się inwestować w eko rozwiązania? Czym nagrzewać dom, aby płacić za to nie dużo? Możemy uznać, że najodpowiedniej grzać domek kotłem na węgiel lub drewno czy też gruntową pompą ciepła.
biurko
Napisał: Tikkurila
Na podstawie danych z: Tikkurila


Jednak Wybór nie jest taki łatwy. Poza kłopotliwym dla otoczenia dymem musimy wziąć pod uwagę uciążliwą obsługę kotła na węgiel a także niezbędność kontrolowania jego działania. Dla kogoś, kto wiele czasu spędza poza mieszkaniem, może to być wielki kłopot. Grzanie gruntową pompą ciepła jest tak samo tanie, natomiast pod względem wygody znajduje się na przeciwnym biegunie. Nie wytwarza ona spalin i działa całkiem automatycznie, tak że możesz niemal zapomnieć o jej obecności.

Zainteresował Cię ten tekst? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (https://dekoracyjneskory.pl/16-owcze-naturalne), które dadzą Ci więcej newsów na ten temat. Namawiamy zatem do wejścia w podany link.

Pompa - www.afg.poznan.pl/oferta/sterowanie-pomp/9 - ciepła napędzana jest prądem, lecz dostarcza ciepło pobierane z otoczenia – zakumulowane w gruncie, (a zatem dostępne za darmo) – wobec tego uznaje się ją za narzędzie ekologiczne. Niestety, jest też dużo bardziej kosztowna. Instalacja z kotłem na węgiel kosztuje średnio o 30 tys. zł mniej aniżeli ta z gruntową pompą ciepła. Oprócz tego jej instalacja wymaga wykonania dosyć uciążliwej instalacji koniecznej do odbierania ciepła z gruntu.
Warto zatem zastanowić się, czy bez wątpienia większa wygoda jak też walory ekologiczne są warte owych pieniążków oraz zachodu.


Jeśli do ogrzania mamy wyłącznie jedno pomieszczenie, starczy nam piecyk naftowy.
18-12-03 13:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.