Oświetlenie w domu i w ogrodzie

lampa
Napisał: Technolux
Na podstawie danych z: Technolux
Światło jest niezwykle ważnym czynnikiem dla człowieka i nie tylko. Podstawowe i najważniejsze jest światło dzienne, a zatem pochodzące od słońca.
Kiedy jednak przychodzi noc, pojawia się potrzeba wprowadzenia światła sztucznego. Stosuje się więc różnorodne źródła światła. Ich rodzaj uzależniony będzie od zapotrzebowania, a przede wszystkim od tego, w jakim wnętrzu się znajdą. Ceny takich źródeł światła nie muszą być znacznie wygórowane. Tanie lampy wiszące () spotkać można w wielu miejscach miasta. Trzeba pamiętać jednak, że niska cena nie zawsze łączy się z dobrą jakością. Decyzja pozostaje jednak kwestią gustu. Przykładem może być sytuacja, gdy najmłodszym bardzo spodoba się lampa z ulubioną postacią z kreskówki, która tak naprawdę nie jest wysokiej jakości.

Więcej artykułów

Oświetlenie ozdobne zjednuje sobie bardzo wielu fanów

Lampa wisząca, żyrandol Dafne
Napisał: Maxlight
Na podstawie danych z: Maxlight
Oświetlenie dekoracyjne zdobywa wielu zwolenników, którzy widzą w tym ogromną szansę na dobre oświetlenie, które będzie ponadto połączone z funkcjami estetycznymi, które nie przejdą bez echa.


Oświetlenie w ogrodzie Istotnym elementem każdego chodnika lub podjazdu powinno być dodatkowe oświetlenie. Nawet często na przykład widuje się pojedynczą lampę na ganku, która ma czujnik ruchu. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że nie występuje strata energii, gdy nikogo w pobliżu nie ma. Dosyć częste jest również wykorzystywanie źródeł światła ogrodowych (), które są ładowane przez promienie słoneczne w ciągu całego dnia. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość że jeżeli słońce w dzień będzie cały czas za chmurami, to nocą nie będzie się dało otrzymać mocnego światła z lampy.

Oświetlenie w domu Rodzaj źródeł światła zależy od pomieszczenia. W pomieszczeniu wykorzystywanym jako gabinet z pewnością będzie ogólne oświetlenie, a ponadto lampy biurowe () i pozostałe takie akcesoria. W sypialni przydają się nocne lampki, dzięki którym można w nocy wyjść z łóżka lub zobaczyć która jest godzina i tak dalej. W pokoju dziecinnym niewielkie źródło światła jest konieczne, gdyż często małe dzieci obawiają się zasypiać w ciemności, i trzeba im takie światło zostawić do rana. W sypialni potrzeba oświetlenia w miarę stonowanego, chyba że z opcją regulacji. W kuchni natomiast w większości przypadków mieści się kilka oddzielnych źródeł oświetlenia, wykorzystuje się je zależnie od wykonywanej czynności. Rodzajem jest tak zwane oświetlenie podszafkowe.
19-03-14 02:00:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.