Deski z jakich egzotycznych gatunków drewna stosuje się obecnie do konstrukcji tarasów?

Osoby, które chcą przy swoim domu zbudować taras, stają przed decyzją o wyborze najlepszego rodzaju materiału, z którego wyprodukowane będą deski, jakie będzą wykorzystane do jego zbudowania.


Obecnie najbardziej popularne są dwa wyjścia: deski z egzotycznego drzewa lub kompozytowe. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety.


Więcej artykułów

Osłony na okna są aktualnie niezwykle różnorodne

Zamszowe rolety okienne
Napisał: Lotari
Na podstawie danych z: Lotari
Wiele jest firm, które specjalizują się wykonywaniem różnych elementów, umożliwiających zasłaniać okna. Wykonawcy takich produktów wdrażają coraz lepsze rozwiązania, by nie tylko ten element należycie zasłaniał okno, chronił przed słońcem, ale także, by prezentował się on niezwykle korzystnie.


reflektor diodowy
Napisał: Steinel
Na podstawie danych z: Steinel


Ogromną zaletą tych wykonanych z drewna egzotycznego jest ich znaczna odporność na surowe nieraz polskie warunki meteorologiczne. Są bardzo wytrzymałe na znaczną wilgotność oraz mroźne dni. Jeżeli interesują Cię tarasy drewniane Wrocław to miejsce, w którym odnajdziesz najlepszą ich propozycję. Najpopularniejszymi gatunkami takiego drewna są massaranduba czy garapa. Gatunki te są bardzo użyteczne, gdyż są bardzo odporne na tarcie, grzyby czy też nie najlepsze warunki atmosferyczne. Deski wytwarzane z różnorodnych gatunków drewna różnią się od siebie kolorystyką i np. twardością czy też strukturą drewna. Tego typu gatunki drzewa egzotycznego jak garapa cechuje całkowita niepalność.


Osoby, które są zainteresowane zakupem przedstawianych desek na taras, o ich jakości mogłyby zorientować się na bazie zadeklarowanej przez producenta klasy jakościowej (I lub II gatunek). Deski z drewna (podobnie jak kompozytowe) są bardzo uniwersalne, jeżeli idzie o możliwość ich zastosowania. Pozwala to na robienie różnorodnych elementów tarasowych, nie wyłącznie podłogi.


Tarasy z desek drewnianych można układać zarówno na gruncie przepuszczalnym oraz nieprzepuszczalnym. Podczas układania desek należy pamiętać o utrzymaniu odpowiedniego odstępu pomiędzy poszczególnymi częściami.
18-08-02 07:32:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.