Czym są konstrukcje ze szkła oraz gdzie mogłyby mieć swe zastosowanie?

Czy pamiętasz o jakich budowlach napisał własny znanyny literat Stanisław Żeromski? W książce pt. "Przedwiośnie" wydanej w 1925 r. przewidział tworzenie budynków przy wykorzystaniu takiego surowca jak szklana płyta.


Jego szklane - zobaczysz - domy miały być oznaką polskich miast już 100 wiosen temu.


Więcej artykułów

Skuteczny sposób na wykreowanie osobliwego wyglądu rozmaitych wnętrz

wezgłowia pikowane
Napisał: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Osoby, które zajmują się budowaniem nowych domów chcą, żeby wnętrza poszczególnych pomieszczeń były w praktyce gustownie zaaranżowane. Pomagają w tym wezgłowia pikowane oraz obicia pikowane czy ławeczki chesterfield. Takiego typu elementy wykończeniowe łóżek sypialnych i meble wchodzące w skład salonów gościnnych są czasami umieszczane także w drogich pokojach hotelowych, z kolei obicia pikowane mogą być zamieszczane również przy barach, dzięki czemu z miejsca rzucają się w oczy po wejściu do danego lokalu.


Było na nie wszakże trochę za WCześnie. Obecnie jednak nikogo nie zadziwia drapacz chmur odbijający od swojej bryły promieni słonecznych. Takie budowle to dziś chleb powszedni. Jeżeli interesują Ciebie takowe konstrukcje szklane Wrocław jest grodem, w jakim możesz je zobaczyć. Przykładowo: czy wiesz, iż w stolicy Dolnego Śląska znajduje się najwyższy drapacz chmur w Polsce? Czy wiesz, jak on wygląda? Nie jest naturalnie całkowicie wytworzony ze szkła, ma jednak bardzo wiele tego typu składników. Dosyć oznajmić, że do oszklenia - portal Parcie na Szkło Warszawa kliknij elewacji wykorzystano 70 tys. m kw. szkła.


relaks na tarasie
Napisał: Juan de Dios Santander Vela
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeżeli interesują Cię natomiast o wiele mniejsze konstrukcje szklane Wrocław to również miejsce, w jakim wytwarzane są różne akwaria czy też pojemniki na wodę. Takowe duże terraria mają swe wykorzystanie w ogródkach botanicznych. To znakomity sposób na ekspozycję różnych egzotycznych rybek czy pająków.


Oczywiście takie zbiorniki mogą kupować także persony indywidualne, które mając prawo na posiadanie egzotycznych zwierzaków, pragną na swoim obszarze mieć przykładowo prywatne ogrody zoologiczne. Nie można by także zapomnieć o różnorodnych laboratoriach, w których również czasem stosuje się wszelkie szklane zbiorniki.
19-01-29 16:45:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.