Czym są konstrukcje ze szkła oraz gdzie mogłyby mieć swe zastosowanie?

Czy pamiętasz o jakich budowlach napisał własny znanyny literat Stanisław Żeromski? W książce pt. "Przedwiośnie" wydanej w 1925 r. przewidział tworzenie budynków przy wykorzystaniu takiego surowca jak szklana płyta.


Jego szklane - zobaczysz - domy miały być oznaką polskich miast już 100 wiosen temu.


Więcej artykułów

Mieszkanie w stylu art deco to nie tylko egzotyczne drewno, ale również mnóstwo elementów nowoczesnych

posiłki
Napisał: stepaganini
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wykańczanie własnego mieszkania to bez wątpliwości najprzyjemniejszy, ale jednocześnie najbardziej czasochłonny etap powstawania nowego miejsca do życia. Kiedy masz już dokładny pomysł na to, w jakim stylo urządzić swoje mieszkanie albo nie masz na to ochoty i planujesz zatrudnić projektanta wnętrz, wóWCzas niewątpliwie nie musisz się tym tak bardzo przejmować.


Było na nie wszakże trochę za WCześnie. Obecnie jednak nikogo nie zadziwia drapacz chmur odbijający od swojej bryły promieni słonecznych. Takie budowle to dziś chleb powszedni. Jeżeli interesują Ciebie takowe konstrukcje szklane Wrocław jest grodem, w jakim możesz je zobaczyć. Przykładowo: czy wiesz, iż w stolicy Dolnego Śląska znajduje się najwyższy drapacz chmur w Polsce? Czy wiesz, jak on wygląda? Nie jest naturalnie całkowicie wytworzony ze szkła, ma jednak bardzo wiele tego typu składników. Dosyć oznajmić, że do oszklenia - portal Parcie na Szkło Warszawa kliknij elewacji wykorzystano 70 tys. m kw. szkła.


relaks na tarasie
Napisał: Juan de Dios Santander Vela
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeżeli interesują Cię natomiast o wiele mniejsze konstrukcje szklane Wrocław to również miejsce, w jakim wytwarzane są różne akwaria czy też pojemniki na wodę. Takowe duże terraria mają swe wykorzystanie w ogródkach botanicznych. To znakomity sposób na ekspozycję różnych egzotycznych rybek czy pająków.


Oczywiście takie zbiorniki mogą kupować także persony indywidualne, które mając prawo na posiadanie egzotycznych zwierzaków, pragną na swoim obszarze mieć przykładowo prywatne ogrody zoologiczne. Nie można by także zapomnieć o różnorodnych laboratoriach, w których również czasem stosuje się wszelkie szklane zbiorniki.
19-01-29 16:45:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.