Wyjątkowy dom bezsprzecznie powinny znaleźć się piękne schody

Dekoracją niejednego domu jest elegancka klatka schodowa. Jest ona miejscem reprezentacyjnym, a także ciągiem komunikacyjnym, przez który chodzą wszyscy domownicy. Białe schody wyglądają niezwykle elegancko, stanowią duże wyzwanie w kwestii utrzymania ich w czystości. Dziś zastanowimy się także na kwestią, jak dekorować schody.

klatka schodowa
Napisał: Rintal Polska
Na podstawie danych z: Rintal Polska
W przypadku gdy decydujemy się, by zrobić je białe, musimy wybrać do ich wykończenia tworzywa, które będą łatwo zmywalne. Optymalne będą jasne panele,drewno, albo terakotowe płytki. W przypadku płytek wybierzmy wersję matową, nie będzie na nich widać każdej plamki, czy wodnego zacieku. Ściany wykończmy koniecznie wodoodporną, zmywalną farbą. Zadbajmy także o odpowiedni kolor balustrady – idealna będzie w delikatnym kolorze kremowym, albo jasna, z drewna (np. sosnowa). Możemy także skontrastować je z intensywnym kolorem ścian i balustrad. Ciekawie będą prezentować się z ceglaną ścianą – takż inspirację znajdziesz na blogu .
Ozdabianie klatki schodowej jest problemem bardzo trudnym. W przypadku, kiedy pragniemy, by były one jednocześnie funkcjonalne, gadżety powinniśmy postawić tak, żeby nie przeszkadzały nam w swobodnym poruszaniu się po schodach. Zacznijmy od ścian. Możemy na nich przybić wakacyjne, czarno-białe fotografie. Inną ciekawą koncepcją jest zrobienie galerii malowideł. Tak właśnie urządzona jest ściana przy schodach w moim rodzinnym domu – jest niewielką galerią sztuki pełną akwareli znajomego artysty. Na kilku schodkach możemy także postawić eleganckie donice z roślinami . Ładnie będą prezentować się wiszące, ale niekoniecznie kwitnące kwiaty.
18-06-21 20:54:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.