Jak wybierać oświetlenie do biura? Na co zwracać uwagę? O jakiego rodzaju czynnikach musimy wiedzieć?

Niezbyt długie dni w zimowym okresie powodują, iż światło w naszych biurach pali się prawie bez przerwy. Eksperci przypominają jak istotne jest, ażeby dobierać odpowiednie oświetlenie do miejsca pracy, szczególnie to niezbędne, jak za oknem brakuje naturalnego światła.
oprawy oświetleniowe led
Napisał: Patrick Finnegan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W okresie zimowym i jesiennym wiele osób cierpi na permanentny brak światła dziennego.

Kiedy przejdziesz do sedna kwestii, to pamiętaj, że możesz zdobyć pozostałe dane na omawiany wątek - przeczytaj tutaj wszystko, co jest Ci niezbędne w tym miejscu.

Ma to miejsce, gdyż dni są niezbyt długie, tak więc jak budzimy się rano do pracy jest ciemno, tak samo jak w południe wracamy do domu, to już zapadł zmrok. Taka pora roku i aura za oknem mają bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie. Faktycznie jesteśmy bardziej uczuleni na infekcje oraz przeziębienia, to także odbija się na naszym podejściu do życia. W takim okresie bardzo ważne jest właściwie zaprojektowane oświetlenie, szczególnie w miejscu pracy - popatrz.


Prawidłowe oświetlenie w biurze jest podstawą, najlepsze jest kompleksowe oświetlenie led. To jak je zaplanujemy będzie miało wpływ na wygodę pracowników, a więc też ich skuteczność wykonywanych przez nich zadań. Zawsze powinniśmy pamiętać o wybraniu najlepiej dobranego oświetlenia wiedząc, że ażeby zapobiec spadkowi energii oraz motywacji do funkcjonowania, powinno być ono projektowane w sposób konsekwentny oraz rozsądny. Jeśli możliwości użycia światła dziennego się kończą, to powinniśmy pomyśleć o właściwym doświetleniu wnętrza przy pomocy sztucznego oświetlenia. W czasie projektowania oświetlenia we wnętrzu biurowym trzeba wziąć pod uwagę parę bardzo ważnych czynników - wskocz do Trillux.


Więcej artykułów

Toalety w obiektach publicznych też powinny być porządnie wyposażone, na szczęście nie brak profesjonalnych elementów

łazienka
Napisał: Lazienkaplus.pl
Na podstawie danych z: Lazienkaplus.pl
Osoby odwiedzające przestrzenie publiczne czekają teraz na w pełni dogodne warunki. Wnętrza łazienkowe nie stanowią tu wyjątku, one też muszą być bardzo skrupulatnie zaplanowane, aby zagwarantować użytkownikom jak najlepsze warunki.
Obowiązkowe jest więc zlokalizowanie obiektu, a również wymiary powierzchni. W dalszej kolejności musimy pomyśleć jaki tryb pracy obowiązuje, dzienny czy nocny, a także jak wygląda charakter pracy, czy jest to przykładowo praca głównie przed komputerem. Tak samo istotne jest to, czy określona przestrzeń biurowa jest zbudowana na planie otwartym, czy mamy do czynienia jednak z bardziej małymi pomieszczeniami, jakie przeznaczone są max. dla niedużej liczby osób. Jak to już określimy łatwiej nam będzie dobrać oświetlenie oraz konkretne elementy jak oprawy biurowe.
19-09-06 07:36:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.