Dekorowanie mieszkania nie jest takie proste jakim się zdaje

Każdy, przynajmniej wielokrotnie w życiu, staje przed zadaniem zagospodarowania przestrzeni własnego lokum lub miejsca pracy, sklepu. Jest wtedy wybór, czy podjąć wyzwanie i zająć się tym własnoręcznie, czy jednak lepiej zatrudnić specjalistę?


Projektant wnętrz jest profesją, którą ma możliwość się parać ktokolwiek, nawet bez właściwego wykształcenia.


Najwartościowszymi wartościami w tej profesji są: wyczucie gustu, kreatywność, wyczucie kompozycji, umiejętność zaprezentowania opracowanego pomysłu innym i znajomość rynku dostępnych rozwiązań. Studia specjalistyczne z kierunkami plastycznymi zwykle oferują podobne specjalności. Projektant wnętrz nie musi być budowlańcem, po prostu nie musi mieć wiedzy z zakresu budownictwa w takiej ilości jak architekci- . Takie osoby zwykle specjalizują się w konkretnym lub niewielu stylach. Przed zatrudnieniem profesjonalisty powinniśmy poprosić o przedstawienie swojego portfolio z dotychczasowymi pracami. W ten sposób stwierdzimy, czy gust tego projektanta odpowiada naszemu.


Więcej artykułów

Blog o wyposażaniu wnętrz zastąpi architekta?

wnętrze pokoju
Napisał: yamakk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chcesz właśnie wyposażyć dobudowany pokój lub też nowe lokum? To świetnie. Jednak w jaki sposób to zrobić? Możliwości są z reguły dwie. Albo po prostu na własną rękę zamawiasz meble, okładzinę ściany i wszelkie dodatki i aranżujesz tak jak chcesz. Albo też możesz skorzystać z pomocy zawodowego architekta. Która opcja jest lepsza? Tak naprawdę niełatwo odpowiedzieć, gdyż w Internecie jesteś w stanie wyszukać coraz większą liczbę cennych rozwiązań. To właśnie takie poradniki są w stanie pomoc Ci w samodzielnym urządzeniu wnętrza.


projektant wnętrz
Napisał: Simone Micheli
Na podstawie danych z: Dekorian
Jeśli jednak wybierzemy własnoręczne zajęcie się zagadnieniem, winniśmy się wcześniej właściwie zorganizować.

Chcesz zgłębić oprócz tego inne analogiczne artykuły, jednak nie masz pewności, gdzie one mogą być? Spokojnie - przeczytaj więcej w tekście (http://alena-firany.pl/rolety.html).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz link projektant - skorzystaj z polecanego projektanta wnętrz - wnętrz. Poszukiwanie wzorów lub gotowych pomysłów w magazynach branżowych może być całkiem niezłym początkiem. Właściwym jest upewnić się, czy nasze propozycje są najlepsze do wykonania. W takim celu należy się porozumieć z wykonawcami mebli lub oświetlenia.


Często mają swoje biura projektowe, z których doradztwem przygotujemy wizualizację rozwiązania i zdecydujemy czy chcemy wprowadzić poprawki lub całkiem zarzucić pomysł.


Jeżeli nas na to stać, zawsze lepiej jest skierować się do profesjonalisty o pomoc. Zlecenie zadania innej osobie nie oznacza, że nie będziemy mieli wpływu na wynik końcowy. Dobry projektant umie dobrze wyczuć swojego klienta.
20-03-19 07:39:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.