Otwarte okna na przyrodę a może model pałacowy i ściany upiększone mieszaniną obrazów ukochanych artystów?

Dekoracja ściany jest doskonałym dopełnieniem aranżacji, bardzo często kluczowym o jej ostatecznym wyglądzie. W zależności od konwencji pomieszczeń, możemy zdecydować się na subtelne elementy dekoracyjne ściany, bądź też na wyróżniające się elementy dekoracji, które nadadzą ton całości.
Aranżacja wnętrza w stylu pałacowym, to stylowe krzesła, tapicerowane żakardem fotele, to po prostu elementy wyposażenia typowe dla pomieszczeń pałacowych. Ten styl potrzebuje nieco powierzchni. Glamour ma błyszczeć – odbijać się w lustrach, meblach, kamiennych blatach lub też podłogach na wysoki połysk. Wystrój pałacowy ma łączyć się z szykownością i komfortem. W takich wnętrzach istotna jest aranżacja okna.

aranżacja salonu
Napisał: Jeffrey Kontur
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyśmienicie będą również wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dobierając tkaniny do wnętrza glamour należy pamiętać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, powinny do siebie pasować, mieć tożsamy kolor, czy wzór. Aranżacja okna we wnętrzu tam gdzie łączy się charakter klasyczny i współczesny to ciekawy sprawdzian. Klasyka przenigdy się nie starzeje. Jest ponadczasowa, subtelna, ciepła i bezpieczna. Ciągle z niej korzystamy. Oprawa okna klasycznego w połączeniu z nowoczesnymi z firankami pełnymi kwiatów, nabierze współczesnego wigoru w towarzystwie rysunkowych wzorów na zasłonach. Jeśli wolimy uboższe wnętrza możemy zdecydować się na model prowansalski.


Więcej artykułów

Jak sprawić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za ok. 1 zł?

biokominki
Napisał:  Eurotherm
Na podstawie danych z:  Eurotherm
Wszyscy lubimy przebywać w schludnych i pachnących świeżością mieszkaniach. Często to właśnie po aromacie oceniamy, czy też konkretne miejsce jest tym, w którym pragniemy przebywać.


Jeśli z kolei czujemy jakikolwiek nieprzyjemny dla nosa zapach, a rzecz dotyczy naszego domu, od razu pragniemy tam posprzątać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.