Światło do łazienki, powinno wywoływać w nas pozytywny nastrój

Od światła spodziewamy się magi dlatego, że światło naturalne posiada niezwykłą siłę kreowania przestrzeni. Blask - krótkotrwałe, ale bardzo ważne tworzywo architektoniczne, trzeba zaplanować na etapie aranżowania wnętrza. Projektując oświetlenie łazienki należy postanowić, jakiej rangi zadania chcemy mu przydzielić.


Oświetlenie w aranżacji wnętrz
Napisał: jseliger2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W tym temacie powściągliwość nie popłaca. Nie warto redukować aranżacji oświetlenia do jednego punktu. W łazience bowiem przebywamy średnio od 1 do 2 godzin dziennie. A dodatkowo oświetlenie łazienkowe spełnia nie tylko funkcję praktyczną, tworzy również klimat sprzyjający relaksacji.

W zamian dominujących, modnych do niedawna plafonów, w ofercie jest dziś duża ilość przeróżnych opraw. Nowoczesne lampy boczne czy przebogato zdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane tylko i wyłącznie do pokoi. Wszystko dlatego bo, dzisiejsza łazienka to najczęściej salon do kąpieli, w której aranżujemy mały salon SPA . Do stworzenia przecudownej gry świateł, dobrze jest zamontować parę punktów świetlnych. światło (pełna treść) ogólne - sufitowe lub boczne, występujące solo, na oko pomniejsza wnętrze. Ostre oświetlenie sufitowe, to w łazience materia niezbędna. Intensywne górne światło ułatwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zainstalowany w suficie.


Dzięki regularnie osadzonym halogenom, nie będzie w łazience obszarów niedoświetlonych ani głębokich cieni. Górne halogeny warto uzupełnić chociażby kinkietami. Ciekawie będzie wyglądał w łazience, bogato zdobiony żyrandol, z mnóstwem elementów ozdobnych - metalowych, szklanych lub kryształowych. Interesującym rozwiązaniem, może być oprawa oświetleniowa wmontowana w lustro. Salon nabiera znaczenia dopiero o zmierzchu. Wówczas, blask salonu najlepiej się eksponuje. Ogromny wybór opraw dostępny w sklepach z oświetleniem, to tysiące produktów od typu, stylu po ich przeznaczenie, artykułów, które pozwolą zadowolić nasze najśmielsze oczekiwania.
18-11-23 07:41:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.