Jakiego rodzaju kinkiety byłyby najlepsze do salonu a które do przedsionka i czy można montować je na zewnątrz?

Oferują one dyskretne światło, jakie przyjemnie oświetla każde miejsce. Kinkiet to lampka, jaka zainstalowana jest zazwyczaj na ścianie, chociaż można by już dziś spotkać modele stojące.


wnętrze
Napisał: Fotoarte


W przeszłości były wykorzystywane jedynie do oświetlenia biurka, dlatego też były małe. Dziś ich konstrukcja jest tak rozwinięta, że często przynoszą na myśl klasyczne lampy wiszące.


Więcej artykułów

Oświetlenie do mieszkania

świetlówka
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Polacy obecnie często są świadomi jak istotną rolę w wystroju wnętrza odgrywa właściwe oświetlenie. Światło może podkreślić fakturę obiektu, nadać mu charakteru i w sposób delikatny poprawić widoczność w pomieszczeniu. Istotna jest w tym przypadku temperatura oświetlenia, oraz lokalizacja urządzenia. Źródła o neutralnym kolorze światła są na dzień dzisiejszy trudno dostępne, stosuje się więc świetlówki, oświetlenie halogenowe i energooszczędne oświetlenie LED. Najbardziej korzystne efekty w dekoracyjnym oświetlaniu wnętrza otrzymuje się przy odbiciu światła od sufitu bądź ściany. W celu uzyskania takiego efektu, stosuje się więc rozmaite lampy.


W sypialni kinkiety najczęściej spełniają funkcję lampki nocnej, która zamontowana jest tuż przy łóżku. Istnieją osoby, które lubią tam czytać. Wtedy warto wybrać kinkiet (zobacz znajdź informacje) z otwartym kloszem, skręcony w dół lub w bok. Ważne jest, aby oświetlenie padało wprost na książkę lub gazetkę. Niezwykle istotna jest także moc lampki, jaka powinna wynosić około 40W. Jednak kinkiet w sypialni może służyć nie tylko do oświetlania miejsca do czytania. Współczesne ich formy nadają się jako oświetlenie uniwersalne. Przez wzgląd na ich stonowaną barwę światła, mogłyby wprowadzić do sypialni intymną aurę. Najlepsze tutaj będą kinkiety obudowane materiałem drewnianym, ale należy mieć w pamięci, aby pasowały one do ogólnej aranżacji sypialni.


Do przedsionka warto dobrać kinkiety zamknięte, wykonane z matowego sztucznego materiału. Dobierając odcień lampy najczęściej w sprzedaży napotkamy biel, lecz dzisiaj odnajdziemy także wiele odmiennych kolorów, jakie moglibyśmy dopasować do odcienia ścian albo tapety w przedpokoju. Moc żarówki do takiej lampy zależy w znacznej mierze od wielkości pomieszczenia. Można wybrać dwie żarówki o mocy 30-40W. Dzisiaj można także kupić kinkiety zewnętrzne, które mogą oświetlać ściany domu, balkon czy też ogródek.


Przy kinkietach montowanych na zewnątrz należy zwrócić uwagę na sprawy bezpieczeństwa. Taka lampa musi wytrzymać kontakt z opadem deszczu i śniegiem, a także duże oraz niskie temperatury. Jeżeli tak nie będzie, na pewno my nie będziemy mogli się nią za długo cieszyć.
18-02-06 18:34:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.