W jakim miejscu można przechowywać przyprawy oraz jak dobrać idealny pojemnik?

W kuchni dowolna pani domu używa wielu przypraw. Do dowolnego dania będą one inne. Zioła prowansalskie, imbir czy też pieprz. Prawidłowo by było żeby te przyprawy były trzymane w specjalistycznych słoikach.




pojemnik na przyprawy
Napisał: Kids Town
Na podstawie danych z: Kids Town


Nie można by pozwolić na to, żeby się zmieszały lub wysypały w szafce.


Kuchnia
Napisał: Kai Chan Vong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


armatura
Napisał: Alpina
Na podstawie danych z: Alpina


Nawet najbardziej spokojny kuchmistrz zdenerwuje się, jeżeli widzi rozsypujące się przyprawy. Żeby do tego nie doprowadzić należy więc dobrać odpowiedni pojemnik na przyprawy stosowany w kuchni. Pojemnik spowoduje, że przyprawy nie utracą swoich cech. Aby zioła zachowały swój smak i aromat powinniśmy składować je w specjalnych pojemnikach. Popularne półeczki powieszone nad kuchenką nie są odpowiednim miejscem dla pieprzu czy curry. Korzystniej trzymać je w suchej szafce kuchennej. Dzisiaj w marketach moglibyśmy kupić niezwykle różne pojemniki. Szklane słoiczki, mocno zamykane są jednymi z bezkonkurencyjnych pojemników na rynku. szkło nie wchłania aromatów, a równocześnie zapobiega ich ulatnianiu się. Wspomniany słoiczek można by starannie przemyć i już będzie nadawać się do przechowywania całkiem innej przyprawy niż do tej pory. Atutem takich przezroczystych słoiczków jest to, że od razu widać z jakim ziołem mamy do czynienia.


Ciekawym pomysłem są pojemniczki z drewna. Ładnie się prezentują i będą pasowały do dowolnej aranżacji kuchennej. Takie pojemniki powinny posiadać szczelne zamknięcie, bo w inny sposób aromat przyprawy będzie się ulatniał. Należy pamiętać o tym, że drewno w odróżnieniu do szkła wchłania zapachy, dlatego też trzeba w tego typu opakowaniach trzymać identyczne przyprawy. Są w sprzedaży jeszcze pojemniki z plastiku. Będą sprawdzać się one doskonale w przypadku przypraw, jakie zawierają w swoim składzie tłuszcz.




Należałoby wybrać takie pojemniczki, które maja szczelne zamknięcie oraz o nieprzezroczystych ściankach.

Zainteresował Cię ten post? W takim razie kliknij w link do serwisu kanapa z funkcją spania i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakichkolwiek pytań - zwróć się do nas.

Przez to przyprawy długo zachowają swój aromat. Zakupując pojemniki na przyprawy musimy pamiętać nie zaledwie o samym wyglądzie, ale również o tym, żeby były przydatne.
18-11-22 07:40:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.