Jak przyozdobić otwór okienny w kuchni?

Jak często zastanawiacie się co zrobić z oknem w kuchni? Dla niektórych może ono stanowić aranżacyjną zmorę, dla mnie jednakże posiadanie wnęki okiennej w kuchni, to ogromny atut dla wnętrza.


Kuchenne okno, to nie jedynie źródło naturalnego światła a także napływu świeżego powietrza, ale także interesujący element ozdobny.
firanki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


meblościanka
Napisał: noricum
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jak podejść do zagadnienia okna - afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 - kuchennego, by uzyskać najlepszy efekt? Oto parę wskazówek.


Najistotniejszą zasadą, jaką warto się pokierować przy aranżacji każdego wnętrza, jest zachowanie konsekwencji stylu. Wystrój wnęki okiennej winien nawiązywać do stylu wnętrza jak też stanowić dekoracyjne dopełnienie. Dla pomieszczeń kuchennych ze współczesną zabudową, idealnym wyjściem jest pozostawienie nagiego okna - tu -. Zwłaszcza, jeżeli znajduje się ono między sprzętami. To one będą stanowić jego naturalną ozdobę. Odsłonięte okienko, przyzwoli nam wpuścić przestrzeń do mieszkania, dzięki czemu kuchnia wizualnie powiększy się. W minimalistycznym pomieszczeniu, zbyteczne ozdoby okienne mogą wyłącznie zakłócić harmonię wewnętrzną. Atutem takiej aranżacji jest jej funkcjonalność - okno łatwo utrzymać w czystości. Inną koncepcją, dla dekoracji okna we współczesnej kuchni, będzie zastosowanie rolet rzymskich, wykonywanych z lekkiego drapowanego materiału. Znakomicie sprawdzają się one w dużych i wysokich pomieszczeniach, jako że instalowane są zazwyczaj na ścianie ponad oknem.
Przy wyborze takiego wariantu, musimy pamiętać o tym, że jeżeli nie posiadamy wystarczająco wysokiego okiennego nadproża, rolety rzymskie, nawet po zupełnym zwinięciu, pozostaną w świetle okna. Świetnym wyjściem będą także firanki.
18-06-29 09:12:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.