Jak urządzić pokój dzienny połączony z pomieszczeniem kuchennym?

Kuchnia otwarta na salon bądź inaczej - pokój dzienny z kuchnią, to niesłychanie częste rozwiązanie we współczesnym projektowaniu wnętrz.


Połączenie dwóch pomieszczeń na jednej przestrzeni ma jednakże tak zalety, jak także minusy.
Sympatycy podobnych aranżacji powiadają, że to świetny sposób na otrzymanie ponadplanowej przestrzeni w mieszkanku, szczególnie jeżeli nie jest ono nazbyt duże. Przeciwnicy natomiast przede wszystkim mówią, że pokój dzienny skojarzony z kuchnią zaprzepaszcza swój wypoczynkowy charakter, który ponadto zakłócają nie jedynie dźwięki docierające z kuchennej strefy, ale również wonie gotowanych potraw, a kuchnia natomiast przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych amatorów. Choć na tego typu rozwiązanie decydują się zarówno posiadacze ogromnych domów, jak też trochę mniejszych - więcej zysków aranżacji 2w1 mają ci ostatni. Prawdą jest bowiem, że pokój dzienny z kuchnią to duża oszczędność miejsca. Na negatywy, jakie wytykają oponenci, na szczęście możemy dziś znaleźć efektywne rozwiązania, takie jak chociażby drzwi przesuwane schowane w ścianie czy współczesne a także technicznie zaawansowane kuchenne okapy, które nie jedynie są ciche oraz pochłaniają wszelkie wonie, ale prócz tego stają się efektowną dekoracją.


funkcjonalność
Napisał: Kids Town
Na podstawie danych z: Kids Town


magnat
Napisał: Dekoria.pl
Na podstawie danych z: Dekoria.pl


Najczęstszymi rozwiązaniami w tego rodzaju aranżacjach jest umowne oddzielenie obydwu stref należytym ustawieniem sprzętów.
Najczęściej granicę określa kanapa bądź kuchenna wyspa - jeżeli na taką się decydujemy. Jeśli idzie o meble designerskie sklep internetowy proponuje nam bezmiar rozmaitego typu mebli do salonu.
18-01-18 09:56:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.