Czemu z niedużymi łazienkami jest tak dużo problemów przy projektowaniu, jak się należycie za to zabierać.

W wielu mieszkaniach i domach łazienka nie ma oszałamiających rozmiarów. Niestety architekci oszczędzają na jej wielkości, a przecież jest to jedno z najważniejszych miejsc w domu i powinno być odpowiednio wygodne i funkcjonalne. Charakteryzowało się tym szczególnie dawne budownictwo, ale aktualnie również w wielu przypadkach łazienka będzie znacznie mniejsza niż być powinna.


pomysły na łazienkę
Napisał: Porto Bay Hotels & Resorts
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A w końcu pomieścić się w niej musi kilka sprzętów, bez jakich nie można by było normalnie żyć. Przede wszystkim niezbędny będzie prysznic albo wanna, oba te sprzęty mają swoje plusy i minusy i oba również mają liczne grono zwolenników i przeciwników. Oprócz tego potrzebna jest umywalka, nawet w bardzo małej łazience należy o niej pomyśleć, bo korzystanie z wanny przez dłuższy okres czasu na pewno nie będzie wygodne. Do tego niezbędna jest ubikacja, razem z systemem spłukującym, powinna się także zmieścić też niewielka pralka i jakieś szafki. Z tego też powodu przy niewielkich łazienkach niekiedy trzeba się będzie nieco natrudzić, żeby wszystko dobrze zaprojektować, lecz na szczęście praktycznie każde pomieszczenie da się odpowiednio urządzić. W praktyce możliwości aranżacyjnych jest rzeczywiście sporo, zarówno jeśli będzie chodzić o kolorystykę, jak i materiały i sprzęty. Jeśli ktoś będzie miał ciekawy pomysł na łazienkę, to poszukać może w pobliskich sklepach oferujących wyposażenie wnętrz potrzebnych do tego materiałów wykończeniowych i akcesoriów, a biorąc pod uwagę ich aktualnie dostępną liczbę, to zapewne je znajdzie.


stylowa łazienka
Na podstawie danych z: flickr.com
Często inspiracją mogą tu nawet być gotowe aranżacje wystawiane przez sklepy, wówczas wystarczy je jedynie zaadoptować do danego pomieszczenia. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem wśród posiadaczy mieszkań cieszy się na przykład łazienka (kliknij aby zobaczyć więcej) w stylu skandynawskim. Stosuje się w tego typu łazienkach przede wszystkim biel, ona jest najważniejszą barwą i ona tam panuje- łazienka (pełna treść) w stylu skandynawskim. Taki styl bardzo dobrze sprawdza się przy małych pomieszczeniach, to właśnie jasna kolorystyka nadaje wnętrzu większego uroku i przestronności.
18-07-13 07:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.