Współczesne materace piankowe jako najbardziej nowoczesne konstrukcje

Często kupowane wersalki, narożniki, lub sofy, nawet te najlepsze, nie podmienią porządnie dobranego materaca. meble te zwykle są zbyt sztywne, gdyż dopasowane do siedzenia, gdy prawie cały ciężar ciała spoczywa na małej powierzchni.


salon
Napisał: MM Collection
Na podstawie danych z: MM Collection


Materace konstruowane są tak, żeby dobrze podeprzeć sylwetkę w pozycji leżącej.


Materac winien być każdorazowo dostosowany do budowy ciała w taki sposób, aby ciało było odpowiednio podparte. Kręgosłup leżącego na boku powinien mieścić się w płaszczyźnie poziomej, spoczywającego na wznak powinien obrać rzeczywiste krzywizny. Odpoczywanie nie powinno być męczące, a mięśnie kręgosłupa muszą być rozluźnione. Perfekcyjnie przystosowany do sylwetki materac (zobacz https://sensive.pl/sizing/80x160/) piankowy zezwala na zdrowy i komfortowy sen. Taki materac (zobacz sensive.pl/sensive-materace-kalisz/) to lepsza giętkość punktowa aniżeli w przypadku materacy sprężynowych. Gwarantuje dobrą wymianę powietrza, dzięki czemu całe nasze ciało może oddychać, a w materacu nie dochodzi do kumulacji wilgoci. Materac pankowy nadaje się na stelaże z regulacją pozycji. Podstawowy materiał materaca poprzekładany jest delikatnymi matami z włókien i surowców o różnych własnościach.


Meble z brązu i aluminium
Napisał: Italiastyle.pl
Na podstawie danych z: Italiastyle.pl


Więcej artykułów

Meble sypialniane – o czym warto jest pamiętać zanim dokona się ostatecznego zakupu, by sypialnia była wygodna?

fotel
Napisał: Rosmarie Voegtli
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sypialnia to absolutnie jeden z najistotniejszych pokoi w całym mieszkaniu. Czemu? To właśnie w nim relaksuje się po całym dniu ciężkiej pracy oraz można znaleźć odrobinę spokoju, jaka jest niezbędna chyba każdej osobie. Właśnie z tego powodu, kiedy jest się na etapie urządzania swojego mieszkania, w pierwszej kolejności trzeba skupić się na sypialni oraz na wybieranych meblach.


Współczesne materace piankowe należą do najnowocześniejszych propozycji. Komfort tych materacy jest czymś, o czym swego czasu ludzie zdołali jedynie marzyć. Materace z pianki termoelastycznej mogą tak zupełnie dostosować się do ciała, że niektóre wzory są nawet zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej.


Pianka reaguje na ucisk ciała, pod działaniem ciepła przystosowuje się do niego. Takie materace nie posiadają zapachu, nie wstrzymują wilgoci, mają przymioty antybakteryjne i antyalergiczne.
18-07-25 07:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.