Dowiadujemy się jak sprawdzają się różnorodnego typu uszczelnienia

Uszczelnienia różnorodnych gatunków są niezbędne w różnych dziedzinach. Uszczelniacze używane są w miejscu zestawienia dwóch, albo większej liczby składników ze sobą.


Profile gumowe mogą być sporządzone z gumy pełnej, albo porowatej. Użytkowane są w w budownictwie, przy uszczelnianiu stolarki drzwiowej, w energetyce, jako ochrona przy robotach pod niskim napięciem (sprawdzone profile gumowee). Posiada także obszerne zastosowanie w środkach transportu, jako uszczelnienie drzwi i okien aut, oraz w taborze szynowym, jako uszczelnienia do wagonów kolejowych, wagonów metra, tramwajów.

dom - image
Napisał: Hugh Llewelyn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Taśmy teflonowe przekazywane są przez producentów w różnych grubościach, wielkościach, także w wersji z lepiszczem i bez kleju (wytrzymałe taśmy teflonowe).

To warte zapoznania się (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Chodniki-do-przedszkola-i-szkoly/70) materiały, dlatego nie ociągaj się i zobacz je - to pokrewna tematyka, która jest z pewnością warta uwagi.

Tkanina teflonowa wykonana jest z przebranych włókien włókna szklanego pokrytego warstwą PTFE. Cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością temperaturową. Taśma jest solidna wymiarowo, nie rozciąga się i posiada najwyższą spoistość. Jest wytrzymała na zmiany temperatur, możliwość pracy trwałej w obszarze od -150 do +260 st C. Jest łatwa do czyszczenia i nie przylega do niej brud. Taśma jest odporna na większość środków chemicznych, kwasów, zasad, specyfików słonych, również ognioodporna i ma mały wskaźnik starzenia się.

akt - dom
Napisał: Simon Samtleben
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Filc techniczny to gatunek filcu, który wykorzystywany jest do aplikacji głównie przemysłowych. Ma zastosowanie w uszczelnianiu ze względu na trwałość wyrobu na rozciąganie i zgniatanie, również na wyjątkowe okoliczności techniczne. Jest to wyrób włókienniczy otrzymywany przez spilśnienie i prasowanie przędz wełnianych. Czasem dołącza się do niego sierść, włókna bawełniane, albo wiskozowe. Później włókna poddaje się działaniu temperatury, wilgoci i ciśnienia. Skład syntetyków sprawia, że filc techniczny jest bardziej wytrzymały i odporny na działanie składników szkodliwych (super filc techniczny), zwłaszcza przy wymagających zastosowaniach.

Filc techniczny używany jest w przeróżnych obszarach przemysłu.


Zaliczyć możemy do tego podkładki wykorzystywane w meblach, uszczelnienia techniczne maszyn i sprzętów, różnego układu wykroje, taśmy uszczelniające, formatki, izolacje dźwiękowe, jak też okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów.
20-02-22 07:54:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.