Dowiadujemy się jak sprawdzają się różnorodnego typu uszczelnienia

Uszczelnienia różnorodnych gatunków są niezbędne w różnych dziedzinach. Uszczelniacze używane są w miejscu zestawienia dwóch, albo większej liczby składników ze sobą.
Profile gumowe mogą być sporządzone z gumy pełnej, albo porowatej. Użytkowane są w w budownictwie, przy uszczelnianiu stolarki drzwiowej, w energetyce, jako ochrona przy robotach pod niskim napięciem (sprawdzone profile gumowee).

Czasem ciężko jest znaleźć istotnie uzupełniające info (http://coolsystem.pl/), więc jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tu!

Posiada także obszerne zastosowanie w środkach transportu, jako uszczelnienie drzwi i okien aut, oraz w taborze szynowym, jako uszczelnienia do wagonów kolejowych, wagonów metra, tramwajów.

dom - image
Napisał: Hugh Llewelyn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Taśmy teflonowe przekazywane są przez producentów w różnych grubościach, wielkościach, także w wersji z lepiszczem i bez kleju (wytrzymałe taśmy teflonowe). Tkanina teflonowa wykonana jest z przebranych włókien włókna szklanego pokrytego warstwą PTFE. Cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością temperaturową. Taśma jest solidna wymiarowo, nie rozciąga się i posiada najwyższą spoistość. Jest wytrzymała na zmiany temperatur, możliwość pracy trwałej w obszarze od -150 do +260 st C. Jest łatwa do czyszczenia i nie przylega do niej brud. Taśma jest odporna na większość środków chemicznych, kwasów, zasad, specyfików słonych, również ognioodporna i ma mały wskaźnik starzenia się.

Więcej artykułów

Wszyscy lubimy otaczać się luksusowymi meblami i sprzętami

komoda sosnowa
Napisał: Bitterroot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla wielu ludzi mieszkanie to azyl, który wiąże się z ciepłem domowego ogniska i wspaniałym klimatem. To tutaj chronimy się od wszelkich problemów dnia codziennego , to w tym miejscu czujemy się w pełni bezpieczni.


akt - dom
Napisał: Simon Samtleben
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Filc techniczny to gatunek filcu, który wykorzystywany jest do aplikacji głównie przemysłowych. Ma zastosowanie w uszczelnianiu ze względu na trwałość wyrobu na rozciąganie i zgniatanie, również na wyjątkowe okoliczności techniczne. Jest to wyrób włókienniczy otrzymywany przez spilśnienie i prasowanie przędz wełnianych. Czasem dołącza się do niego sierść, włókna bawełniane, albo wiskozowe. Później włókna poddaje się działaniu temperatury, wilgoci i ciśnienia. Skład syntetyków sprawia, że filc techniczny jest bardziej wytrzymały i odporny na działanie składników szkodliwych (super filc techniczny), zwłaszcza przy wymagających zastosowaniach.

Filc techniczny używany jest w przeróżnych obszarach przemysłu.
Zaliczyć możemy do tego podkładki wykorzystywane w meblach, uszczelnienia techniczne maszyn i sprzętów, różnego układu wykroje, taśmy uszczelniające, formatki, izolacje dźwiękowe, jak też okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów.
19-04-29 07:30:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.