Jak upiększyć wnętrze pomysłowo i ciekawe? Może fototapeta? Sprawdza się w każdym pomieszczeniu

W ostatnim czasie fototapeta wróciła do łask w aranżacji mieszkań. To taki rodzaj „urozmaicenia” wnętrza. Posiadamy więc bogaty wybór jej zastosowania w każdym miejscu. Różnego typu pejzaże, zwierzęta, wzory, zdjęcia ogromnych miast bez problemu odnajdziemy w ofercie fototapet. Od tych barwnych po czarno-białe. Jednym słowem wszystko, co chcemy. Na ścianie nawet jesteśmy w stanie umieścić fototapetę z własnego archiwum zdjęć (tylko pod warunkiem, że zdjęcie jest zrobione w odpowiedniej jakości).


fototapety
Napisał: Zucker Kommunikation
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Fototapeta jest w stanie właściwie odzwierciedlać nasze zainteresowania, czy też styl właścicieli mieszkania.

Jeżeli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (https://www.takaposciel.pl/koldry-i-narzuty), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Wielkim plusem jest również oryginalność fototapety – odważny wzór ożywi smutne, chłodne ściany. Jednocześnie warto pamiętać, iż to odpowiednie rozwiązanie na optyczne powiększenie lub pomniejszenie pomieszczenia. Papierowa fototapeta jest dość cienka i mało odporna na wilgoć. Ponadto trzeba z dużą dokładnością umieszczać ją na ścianie i jednocześnie najkorzystniej kleić ją „na zakładkę”, żeby wynik był pozytywny.

Tak samo wymaga tego foliowa tapeta. Obie powinniśmy aplikować na gładkich oraz czystych przykładowo od kurzu ścianach, ponieważ każda nierówność może odkształcać się na fototapecie. Fototapeta lateksowa jest bardziej solidna od papierowej, dzięki czemu ściana, na jakiej będzie nakładana nie musi być perfekcyjnie wygładzona. Bez problemu ten rodzaj fototapety zakryje drobne niedoskonałości.

Korzystnie pamiętać, iż na ścianie gładkiej wraz z klejeniem „na styk” będzie wyglądała idealnie. A jaki rodzaj tapety zakupić do wilgotnych pomieszczeń, jak fototapety do kuchni? Bez wątpienia tapeta winylowa. Jest ona jednocześnie odporna na wilgoć oraz tłuszcz. Bez problemu przepuści parę wodną, dzięki czemu ściana może “oddychać”. Ta fototapeta jest grubsza od wcześniej wymienionych modeli. Więcej ofert: zobacz.


Sypialnia, fototapeta w kwiaty
Napisał: demur.pl
Na podstawie danych z: demur.pl
Z całą pewnością przykryje nierówności ścian, a jednocześnie jesteśmy w stanie wybrać jej strukturę : gładką lub przypominającą w dotyku piasek. Jest dość prosta w położeniu na ścianę – tutaj jedynie na ścianę dajemy klej, sama fototapeta pozostaje sucha, w przeciwieństwie do papierowej albo lateksowej, jakie należy również posmarować klejem. Jak więc widzimy możliwości w tym zakresie są spore, więc mamy wybór. Jednakże do łazienki czy kuchni koniecznie powinniśmy wybrać fototapetę winylową.
21-03-03 08:56:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.