Relax w prywatnej łazience

Hydromasaż jest technologią która zdobywa w naszych łazienkach coraz to większą popularność. Dzięki temu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż umożliwia wypoczynek dla naszego ciała. Zanim jednak będziemy się radować z owych wszystkich zalet należy się zastanowić którą wannę z hydromasażem wybrać.
link
Napisał: Karen Highland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak na ogół na początek musimy oszacować nasze możliwości ekonomiczne. Musimy się liczyć z tym, że czeka nas znacznie większy nakład pieniężny niż normalnie. Jest to związane ze skomplikowaniem mechanizmu takiej wanny. Jak łatwo zgadnąć im wanna tańsza tym system o mniejszych możliwościach i czasami bardziej awaryjny. Z kolei wanny droższe posiadają dodatkowe funkcje jak też przeróżnego rodzaju akcesoria, które za zadanie mają uprzyjemniać nam kąpiel. Trzeba się zastanowić na ile są nam konieczne różnorodnego rodzaju dodatki. Przemyślmy czy na pewno są nam niezbędne dziesiątki funkcji masaży i dalszych parametrów. Za wszystkie podobne udogodnienia dodatkowo płacimy, a może się okazać, że nigdy nie będziemy ich stosować.

Więcej artykułów

Urządzanie łazienek

Łazienka, panele ścienne imitujące kamień naturalny
Napisał: Plasivan Polska
Na podstawie danych z: Plasivan Polska
W czasie remontowania łazienki potrzeba zadbać o niezwykle wielką liczbę kwestii, takich jak dobre wyposażenie czy dopasowanie wnętrza pod względem kolorów, wzornictwa i materiałów. Dobrze chwilę poświęcić na zastanowienie się nad wybraniem wanien i umywalek, które mają zazwyczaj służyć przez całe lata. podjęcie takich wyborów nie zawsze należy do banalnych zadań, ponieważ należy odpowiednio wyważyć estetykę i użyteczność tych urządzeń sanitarnych. Ponadto nadmierna oryginalność lub złe dopasowanie elementów wystroju może prowadzić do wywołania przykrego uczucia zagęszczenia, niegustowności, a również wywołać niewygody, natomiast właściwe urządzenie powoduje, że przebywanie w łazience staje się drobną przyjemnością.


Następnie trzeba wybrać kształt wanny. Zazwyczaj wybierane bywają wanny narożne, jakie umożliwiają rozsądne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Naturalnie nikt nie powiada, że nie można wybrać wanny prostokątnej. Wybór jest uzależniony od naszych osobistych preferencji oraz koncepcji samej łazienki. Aby w pełni korzystać z rozluźniających własności hydromasażu, lepiej wybrać wannę głęboką i dużą. Nie najlepszym rozwiązaniem będzie instalowanie wanny z hydromasażem w malutkiej łazience, jeszcze gorszym - w łazience z nieefektywną wentylacją. Równie istotne jest idealnie wypoziomowane podłoże.

Wybierając miejsce instalowania musimy pamiętać, że urządzenia wchodzące w skład hydromasażu, zainstalowane poniżej wanny, winny posiadać odpowiednią wentylację (fabrykanci nie zalecają obudowywania wanien tego typu płytkami ). Wanna z hydromasażem (wejdź tu) winna być instalowana dokładnie według zaleceń producenta, przez zawodowców z właściwymi uprawnieniami. Tyczy się to głównie elektryka, gdyż wymogi bezpieczeństwa są duże (dno wanny, a co za tym idzie również przewód z puszką montażową, są narażone na działanie wilgoci).
18-08-29 12:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.