Relax w prywatnej łazience

Hydromasaż jest technologią która zdobywa w naszych łazienkach coraz to większą popularność. Dzięki temu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż umożliwia wypoczynek dla naszego ciała. Zanim jednak będziemy się radować z owych wszystkich zalet należy się zastanowić którą wannę z hydromasażem wybrać.
link
Napisał: Karen Highland
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak na ogół na początek musimy oszacować nasze możliwości ekonomiczne. Musimy się liczyć z tym, że czeka nas znacznie większy nakład pieniężny niż normalnie. Jest to związane ze skomplikowaniem mechanizmu takiej wanny. Jak łatwo zgadnąć im wanna tańsza tym system o mniejszych możliwościach i czasami bardziej awaryjny. Z kolei wanny droższe posiadają dodatkowe funkcje jak też przeróżnego rodzaju akcesoria, które za zadanie mają uprzyjemniać nam kąpiel. Trzeba się zastanowić na ile są nam konieczne różnorodnego rodzaju dodatki. Przemyślmy czy na pewno są nam niezbędne dziesiątki funkcji masaży i dalszych parametrów. Za wszystkie podobne udogodnienia dodatkowo płacimy, a może się okazać, że nigdy nie będziemy ich stosować.

Więcej artykułów

Oryginalna i wytworna łazienka - kilka porad odnośnie urządzania

Łazienka
Napisał: Carl Mattone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Teraźniejsze łazienki coraz to częściej są punktami interesujących zabiegów dekoratorskich. Sprawność i estetyczny wygląd instalacji sanitarnych to obecnie standard. Ochoczo wobec tego poszukujemy rozwiązań, które wykraczają za schematyczne postrzeganie wanny, umywalki lub kabiny prysznicowej.


Następnie trzeba wybrać kształt wanny. Zazwyczaj wybierane bywają wanny narożne, jakie umożliwiają rozsądne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Naturalnie nikt nie powiada, że nie można wybrać wanny prostokątnej. Wybór jest uzależniony od naszych osobistych preferencji oraz koncepcji samej łazienki. Aby w pełni korzystać z rozluźniających własności hydromasażu, lepiej wybrać wannę głęboką i dużą. Nie najlepszym rozwiązaniem będzie instalowanie wanny z hydromasażem w malutkiej łazience, jeszcze gorszym - w łazience z nieefektywną wentylacją. Równie istotne jest idealnie wypoziomowane podłoże.

Wybierając miejsce instalowania musimy pamiętać, że urządzenia wchodzące w skład hydromasażu, zainstalowane poniżej wanny, winny posiadać odpowiednią wentylację (fabrykanci nie zalecają obudowywania wanien tego typu płytkami ). Wanna z hydromasażem (wejdź tu) winna być instalowana dokładnie według zaleceń producenta, przez zawodowców z właściwymi uprawnieniami. Tyczy się to głównie elektryka, gdyż wymogi bezpieczeństwa są duże (dno wanny, a co za tym idzie również przewód z puszką montażową, są narażone na działanie wilgoci).
18-08-29 12:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.