Lampki w toalecie

Oświetlenie w łazience stanowi nader ważny fragment aranżacji. W toalecie potrzebujemy przede wszystkim światła ogólnego, w sposób równomierny oświetlającego wszelkie powierzchnie i należytego oświetlenia zwierciadła jak też umywalki. Do oświetlenia kabiny natryskowej a także wanny starczy subtelne światło miejscowe. Nie bez znaczenia jest również światło pełniące dekoracyjną funkcję.

Oświetlona łazienka
Napisał: Baumit
Na podstawie danych z: Baumit
Przyjemniej brać rozluźniającą kąpiel w nastrojowym pomieszczeniu niż przy mocnym ogólnym oświetleniu. W charakterze źródła światła możemy zastosować świetlówki bądź halogeny, pamiętając jednak, iż te drugie nie nadają się jako oświetlenie łazienkowe nad lustro (szczegóły oferty), bowiem powodują powstawanie cieni na twarzy. Wszystkie oprawy zastosowane w łazience winny posiadać wodoodporną obudowę.

Więcej artykułów

Oświetlenie do mieszkania

świetlówka
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Polacy obecnie często są świadomi jak istotną rolę w wystroju domu ma odpowiednie oświetlenie. Światło może podkreślić fakturę elementu, dodać mu charakteru i w delikatnie zwiększyć widoczność we wnętrzu. Liczy się przy tym temperatura oświetlenia, oraz umiejscowienie urządzenia. Żarówki o neutralnej barwie światła są obecnie ciężko dostępne, stosuje się więc świetlówki, oświetlenie halogenowe i energooszczędne oświetlenie LED. Najlepsze rezultaty w ozdobnym oświetlaniu mieszkania otrzymuje się przy odbiciu światła od sufitu lub ściany. W celu uzyskania takiego efektu, wykorzystuje się więc wszelkiego rodzaju lampy.


Po co w toalecie ogólne oświetlenie? Najkrócej można by odpowiedzieć w taki sposób: aby wszystko było doskonale widać. Całość, czyli każdy zakątek. Dobre światło ogólne przydaje się nie tylko przy sprzątaniu, ale także przy czynnościach higienicznych. Jako oświetlenie ogólne sprawdzą się powieszone w centralnym punkcie sufitu lampy z kryształami (więcej o ofercie). Warto również skorzystać z rozwiązań zalecanych do kuchni, a więc montażu opraw na żarówki halogenowe czy też zwyczajne w suficie podwieszanym. W łazience o powierzchni do dziesięciu m2 wystarczą trzy oprawy z żarówkami o mocy 50 W.

W łazience
Napisał: DLH Poland
Na podstawie danych z: DLH Poland
Jakiego rodzaju oświetlenie nad lustro łazienkowe zapewni możliwość wykonania idealnego makijażu? W lustrze powinniśmy dobrze się widzieć, toteż światło winno padać na osobę przeglądająca się w lustrze i równomiernie oświetlać jej buzię, nie zmieniając kolorów. W owym celu najlepiej więc zamontować dwie oprawy symetrycznie po obu stronach zwierciadła. Najlepsze będą kinkiety nowoczesne do salonu z zamkniętymi kloszami oraz świetlówkami, względnie z żarówkami o mocy 60 W (pamiętajmy jednakże, że zostaną wycofane ze sprzedaży do roku 2016).

Jeśli masz ochotę zdobyć podobne dane na ten temat to odkryj więcej, ponieważ znajdziesz tutaj tylko ciekawe informacje na ten temat.

Dobrze oświetlą buzię, pozbawiając ją cieni. Możemy też zainstalować parę niewielkich opraw nad górną krawędzią i po obu stronach zwierciadła w odległości 5 cm od jego brzegu czy też oprawy halogenowe wpuszczane w sufit(zobacz sufit napinany jednopoziomowy) podwieszany czy też regulowane reflektorki nad zwierciadłem. Oprócz funkcji praktycznej stanowi to nader dekoracyjny element.
19-09-01 07:52:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.