Fototapety w aranżacji pomieszczeń

Czym udekorować ściany? Jeszcze nie tak dawno wybór był dość ograniczony: zwykłe farby, płytki lub tapety. Dzisiaj do dyspozycji mamy o wiele więcej możliwości.


Obecnie w sprzedaży mamy różnorodne rodzaje fototapet oraz w zależności od wnętrza, w jakim mają się odnaleźć powinniśmy dobrać właściwy gatunek.


kocyki
Napisał: David Amsler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Najpopularniejsze są fototapety papierowe i to właśnie one najlepiej sprawdzą się we wnętrzach pokojowych. Jeśli zależy nam na wyższej trwałości jak też jakości, możemy zdecydować się na winylowe fototapety. Ich dodatkową wartością jest to, iż są wodoodporne dzięki czemu idealnie nadadzą się fototapety kuchenne. Do najkosztowniejszych, a zarazem najbardziej efektownych przynależą fototapety tekstylne. Wreszcie, fototapety z włókna szklanego charakteryzuje duża wytrzymałość, dzięki czemu są idealne do kuchni, a wręcz łazienki.


Stolik na telewizor
Napisał: Bonsoni.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Jakie klimatyzatory byłyby idealne w biurze, ale również w Twym domu?

farby
Napisał: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niemało ludzi w letnie dni ucieka od wysokiej temperatury. Łatwiej jest działać kiedy ciepłota powietrza nie jest zbytnio wysoka. Wtenczas lepiej można by się skupić, nie jest się cały czas zmęczonym i nie boli nas głowa.


Jeśli Twe ściany wyglądają już tak dobrze, że masz ochotę patrzeć w ich kierunku, a nawet polubiłaś je, to warto teraz pomyśleć o drugich. Fototapety bowiem są idealną dekoracją do pokoju dziecięcego. Wynika to przede wszystkim z tego, że w przeciwieństwie do zwyczajnych ścian pociągniętych farbą, od nich nie wieje monotonnością. Ponadto, fototapety mogą prezentować bohaterów z ulubionych kreskówek, mogą również mieć charakter edukacyjny a również posiadają wpływ na rozwój kreatywności. Prócz owych plusów, na końcu wypada wymienić największy – fototapety w pokojach naszych latorośli to dekoracja, jaka ma gigantyczny wpływ na estetykę wnętrza.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.