Jak można zachęcić swoje potomstwo do polubienia przeszłości i geografii jednocześnie opowiadając jemu o wysepce Kunta Kinte?

Ktoś w przeszłości powiedział, iż kiedy osobnik przestaje marzyć, to umiera. Marzenia są wielokrotnie motorem funkcjonowania, dzięki nim czynimy czasami rzeczy niecodzienne, lecz wielokrotnie później jesteśmy ze swojej osoby dumni, że zdobyliśmy się na przeprowadzenie takiej czy też innej aktywności.
Czasami jeszcze później, jeśli już powiedzieliśmy sobie przysłowiowe "A", robimy coś jeszcze odważniejszego rozszerzając tym samym granice naszych zdolności.


landszaft - mieszkanie
Napisał: Lukasz Dunikowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


fototapety mapa świata
Napisał: Dekoria.pl
Na podstawie danych z: Dekoria.pl


Jednak uprzednio od czegoś musimy rozpocząć. Potrzebujemy jakiegoś impulsu do funkcjonowania. Przykładowo jeśli chcielibyśmy na wzór słynnych podróżników postawić nogę na Czarnym Lądzie, ale brakuje nam trochę chęci, możemy sobie nieco dopomóc. Jak? Starczy tylko przykleić na ścianie fototapety mapa świata. Wtenczas na co dzień moglibyśmy rozplanowywać swój wypad w jakimkolwiek szczególe. Takowe fototapety mapa świata pomogłyby uplanować trasę podróży, moglibyśmy także wybrać państwa, które pragnęlibyśmy zwiedzić. A wszakże nie bylibyśmy zmuszeni ograniczać się tylko do Afryki. Na czymś takowym jak fototapety mapa świata zauważylibyśmy, iż blisko takiego lądu jest duża wysepka pod nazwą Madagaskar, której o mało jako Polska w przeszłości nie zakupiliśmy od Francuzów.


A gdy już tak sobie wspominamy o tym, iż na ścianie własnego mieszkania, na której naklejona jest fototapeta mapa świata możemy obejrzeć niezrealizowane krajowe kolonie, możemy też sprawdzić gdzie znajduje się wysepka Kunta Kinte. Na tej bezludnej dzisiaj wyspie znajdują się obecnie ruiny pewnego fortu.
Wszakże gdzie jest ta wysepka o tak pociesznej nazwie? To oraz niemało różnych miejsc mogłabyś obejrzeć, jeśli zainwestujes w fototapety mapa świata.

Podoba Cię taki tekst? Zatem zobacz ponadto to, w tym miejscu również są tylko świetne informacje, które z pewnością Cię zainteresują.

To faktycznie rozwija wyobraźnię, czyż od dawna nie działa przysłowie twierdzące o tym, iż wędrówki uczą?
18-11-18 07:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.